Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATI vagy nVidia? (tudom,...

ATI vagy nVidia? (tudom, lerágott csont, de mégis)

Figyelt kérdés

Szóval. 5870 vs gtx480. ATi kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira, olcsóbb. GTX480 viszont erősebb. Támogat 3D Visiont, PhysX-et stb...

Melyiket válasszam ha 1-2 játékban szeretnék találkozni Physx-szel, és szeretnék maxon (vagy közel maxon) játszani 1-1.5 évig az újabb fajta játékokkal?

(Jah és a Processzor egy AMD Phenom II 965 BE )


2010. júl. 4. 22:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A GTX480 20-25%-kal kerül többe, és maximum 10%-kal gyorsabb, többet fogyaszt, jobban melegszik, a PhysX nem érv, csak kevés játék támogatja, a 3D Visionhoz pedig 3D-s TV kell.


Az AMD(ATI)-nek van ATI Stream, OpenCL, Havok, amik nyílt forrásúak, így jobban el fognak terjedni, mint a Cuda és PhysX, illetve Eyefinity.

2010. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

3D Visionhoz pedig 3D-s TV nem kell! Nem tudom miért írod?

Sima papírszemüveg is jó hozzá, mondjuk van 40000 ft-os nvidia 3d szemüveg amihez viszont ajánlott a 120 hz-es monitor/tv.


A PhysX meg szerintem elég nyomós érv, és a Cuda is, az Nvidia megkéri az árát, de viszonozza is.

Aztán például az 5970 hiába gyorsabb a 480-amnál, ha nem tudja azt ami nekem fontos...

Én ennyit mondok neked kérdező, és nem viccből ajánlom neked a 480-at, már hogy ha van pénz és nem sajnálod rá.

Remélem segítettem.

2010. júl. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
5870 el is le leszel 1-1,5 évig az tutti mert bivaj erős. Sztem az nv nem éri meg az árát. Lehet erősebb 10% al de nem éri meg a plusz felárat.
2010. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én inkább az ATI-t venném, hiába erősebb az Nvidia, ár/értékben jobb az Ati. Ráadásul az Nvidia brutálisan hangos, sokat fogyaszt, és nagyon melegszik.
2010. júl. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ati.
2010. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
ATI Radeon!!!!
2010. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Csak hogy az ati pont ellent mond a kérdező kívánságainak...

Ő is tisztába van vele hogy kevesebbet fogyaszt stb.

De ha bőven van pénze ne sajnálja a jóra, szerintem.

De atifun-ok, ugyis legyőztök :D

2010. júl. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
ha nem sajnálja a jóra, akkor vegye az 5870-et, mert a gtx480 NEM AZ. Az a kártya nagyon el lett rontva. A physix meg messze nem ér annyit, amennyivel többe kerül.
2010. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ! Lehet az lesz hogy gyűjtök még, és egy gtx480-ast veszek. A PhysX-et azért szeretném, mert most nyár vége fele fog kijönni a Mafia II ami nekem egy naggggyon kedves játékom lesz (a Mafia vezeti a kedvenceimet :P) és szeretném kiélvezni a PhysX nyújtotta lehetőségeket, amit ugye csak az nVidia karik támogatnak. És én is kiszámoltam, hogy 20%-kal kerül többe de nem nyújt ekkora teljesítménytöbbletet mint ahogy az 1. válaszoló írta, de majd gyűjtök rá egy "kicsit" :D
2010. júl. 5. 13:30
 10/21 anonim ***** válasza:
Akkor már miért nem 5970?:D
2010. júl. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!