Baj ha eltér a ram sebessége az alaplapi megadotól? Illetve mit jelöl a hatásfok+hatékonyság a tápegységen?
Sziasztok, eljött az idő a gépfejlesztésre, és lenne pár fontos kérdésem.
1. Itthon van már 1db 4gb 2133Mhz-es ramom, már csak kell még egy ilyen, ki is néztem hozzá egy alaplapot, azonban az 2666Mhz-es ramot támogat? vagy mi, mi baj lehet ha eltérő a ramom sebessége az alaplap általi megadott-tól?
2. egy jó kis tápegységet szeretnék, sajnos kicsi a keret,
ezért válaszottam egy:
Xilence 600W Performance C XP600R6 XN044 tápegység-et
és ott van hogy Hatékonyság: 80+ Hatásfok: 82% ezek jobb ha több vagy kevesebb? sose értettem hogy ezek mit jelölnek, szóval ezek mit jelölnek? hogy hatékonyság+hatásfok? és akkor talán okosabb leszek tápegység vásárlásnál :D
Előre is köszi a válaszokat!
1. Az alaplap specifikációjában a memória maximális órajelét adják meg. kevesebb lehet, de nyilván csak azon az órajelen fog menni, amit a RAM modul bír.
2. A 80+ egy hatásfok kategória. Azt jelenti, hogy bármilyen terhelés mellett e fölött van a hatásfoka. Minél magasabb annál jobb.
Jelölik még bronz, ezüst, arany, platinum kifejezéssel is. Értelemszerűen a platinum a legmagasabb hatásfokú és a legdrágább is.
Kiegészítés:
A memória szabványon belül (DDR1, DDR2, DDr3, DRR4) akármilyen órajelű modulok beletehetők az alaplapba, de a hivatalosan támogatott órajelnél gyorsabb működtetés túlhajtásnak (O.C.) számít.
Tápegység:
Hatékonyság jelentése: Ez energiaosztály besorolás.
Hatásfok és a % -jel jelentése: ez minden tápegységnél más és más lehet, de a lényeg minden tápegységnek van teljesítménye amit Wattban (W) van megadva, a lényeg egyik tápegység sem képes a rá írt Teljesítmény 100%-át leadni, és erre szolgál a hatásfok szám %-ban kifejezve, és úgy tudod meg hogy a tápegység valójában mekkora teljesítményre képes hogy a teljesítmény ami esetedben annál a gagyi tápnál (ne vegyél olyan tápot, csak megbízható gyártóktól, ha gondolod linkelek neked jó minőségű tápegységeket) a 600 X 82 %-á val ami azt jelenti hogy ez a tápegység 492W teljesítmény leadására képes.
Van még a moduláris és nem moduláris tápegység, ennek jelentése: A moduláris tápegységek esetében minden kábel eltávolítható a gépedből amire nincs szükséged, így a kábel elvezetés is sokkal egyszerűbb.
A nem moduláris tápegységek jelentése: Minden kábel fixen van rögzítve a tápegységen, így ezek a kábelek egyike sem eltávolítható.
Alaplap: Ha mondjuk egy alaplap DDR4-es ramokat kezel vagy támogat, akkor ott fel vannak pl: PCX-nél sorolva hogy DDR4-es ramokból is mekkora órajelűt támogat, itt nagyon fontos a DDR mögötti szám DDR4-es ramokat támogató alaplapokhoz csak DDR4-es ramokat tehetsz, ugyan ez igaz DDR1, DDR2-DDR3 esetében is. (Az alaplapodat be linkelhetnéd). Az alaplapok nem csak egy fajta órajelű ramokat támogatnak, a 2666 Mhz az azt jelenti hogy maximum 2666Mhz-es ramokat támogat olyan módon hogy amennyiben olyan mondjuk DDR4-es ramokat teszel az alaplap DDR4-es memória foglalatába ami ettől a megadott értéktől több azokat a ram memóriákat is tudja majd kezelni az alaplapod, de mondjuk ha te egy olyan alaplapot választól ami maximum 2666 Mhz-ig kezeli a ramokat akkor az ennél az értéknél nagyobb órajelű ramok is csak 2666 Mhz-es maximum sebességen fognak tudni menni, mert az alaplap ennyit bír.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!