Tápegységnél ezt hogy értelmezzem?
Meg van adva a hatásfok, ami általában azért már a jobb fajtáknál 85, illetve 85+ %. Két féle információt olvastam, egyik szerint ha pl. 500 wattos a táp és 85% a hatásfok akkor 425 max. watt a valós teljesítmény amit lead a komponenseknek.
Másik szerint közel 100%, azaz 500watt a leadott teljesítmény, viszont kb. 590 wattot vesz fel a konnektorból. Most akkor melyik verzió az igaz?
Csak azért is mert nekem a powersupplycalc oldal 430 wattos tápot ajánl, és nem mindegy hogy nézem ezt a hatásfokot.
A 2.
A tápnak a 12v-os ágát/ágait kell nézni, mivel a fő fogyasztók azt "eszik"
Egyébként egyszerűbb lenne ha leírnád a konfigodat, és akkor pontosabb típusokat is tudunk ajánlani, de szinte bármire elég ma már egy jobb fajta 400-450w-os táp!
ZALMAN - ZM500-GVII-t vettem, 500 wattos, egyik 12v-os ágon 21 amper, másik ágon 23 amper talán. Ettől tudom vannak jobbak is, eleinte egy corsair 450wattost néztem de keveselltem. Értem, akkor a konnektorból vesz fel 15%-al többet az aktuális teljesítmény függvényében.
Amúgy jelenleg core2 duo e7300 (ezt cserélem xeon e5430-ra ha megérkezik), 4gb ddr2-es 800-as ram, van egy átlag 7500rpm-es 1tb-os hdd, mellé egy ide dvd író de nem nagyon van használva, szerintem bele se kell szinte számolni, valamint ha minden igaz lesz egy gtx 670 vagy 760 (ez úgyse lesz maxon pörgetve mert a többi komponens nem hozzá van méretezve, de ismerőstől lesz).
A hatásfoknak semmi köze a teljesítményhez. Egy normális 500W tápegység stabilan le tud adni 500W teljesítményt, és valamivel többet is. Nyilván a hatásfokot ezután számoljuk.
"egyik szerint ha pl. 500 wattos a táp és 85% a hatásfok akkor 425 max. watt a valós teljesítmény amit lead a komponenseknek"
Erre kíváncsi vagyok, hogy ki mondta és miért nem verték be az arcát.
A hatásfoknál az az igaz, amit másodjára írtál, tehát az 500 wattos táp laedja az 500 wattot, de ehhez többet kell a konnektorból kivennie. A hatásfok az a mutató, ami megmutatja neked, hogy a felvett teljesítmény hány %-át tudja hasznosítani és mennyi fog hővé alakulni (energia nem vész el, csak átalakul).
Ez egy átlagos felhasználót annyiban érdekel csak, hogy minél jobb egy táp hatásfoka, annál kevesebbet kell hűteni, másfelől a fogyasztást is lehet vele csökkenteni.
GTX760 például 2x6 pines csatlakozóval szokás adni, aminek a szabvány szerinti korlátja 2x75W + 75W a PCIe, azaz 225W. Persze ezt heavy OC alatt se fogja elérni, mert a szabványt nem lépheti túl. Terhelés alatt a tipikus fogyasztása 170W körül fog tetőzni.
Megkockáztatom, hogy ezalatt a bizonyos benchmarking alatt se érné el az egész gép a 300W összfogyasztást, ezért egy minőségi 300W tápegységnek is elégnek kellett volna lennie. Tehát ilyen semmilyen fogyasztású gépnél nem a teljesítményt kell nézni, hanem a minőséget. Zalman meg nem nagyon készít értelmes minőségű tápegységet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!