Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Felesleges az i7 csak játékra?

Felesleges az i7 csak játékra?

Figyelt kérdés

Mindehol latom, hogy igy ugy a 7700k en en igaz csak jatszanek, semmi melo de szeretnek egy idotallo eros processzort. Gepigenyen is folyamatosan latom az uj jatekoknal az i7et (tudom hogy azoknal egy eros i5 jobb) de megis elgondolkoztat, raadasul sok helyen videokban konfigoknal is sokszor latom. Nektek mi a velemenyetek? nem huznam szoval jelen esetben en egy i7-7700ast neztem csak. Egy gtx 1060 6gb es 16gb ddr4 ram

melle gondoltam. Mielott segitenetek az idotallosag a fontos nekem, az amdt most kizarnam, es az uj generacio tul draga meg azt is. Esetleges boszmesegek miatt bocsi, legyszi segitsetek ne degradaljatok! Koszi!



2017. nov. 29. 04:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A helyedben inkább 6 magos i5-öt vennék, ha még nincs alaplap.
2017. nov. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen enis gondolkoztam azon, csak meg nagyon draga az alaplap hozza :(
2017. nov. 29. 06:56
 3/13 MGéza ***** válasza:

" Mielott segitenetek az idotallosag a fontos nekem, az amdt most kizarnam, es az uj generacio tul draga meg azt is."

Mi van? Az R5 1600 konkrétan vs i7-7700: AMD esetében(ha már panaszkodsz hogy az új procik gondolom Intel drága neked), sokkal olcsóbb ez a proci és csak nagyon kicsit gyengébb ami nézőpont kérdése de mindegy. Nem tudom mi ez a beidegződés, a Ryzen nem FX hogy melegedjen mint az őrült és fogyasszon sokat miközben a teljesítménye erős közepes, persze, teszteken csodásan mutat az az 5-10 FPS előny az i7 javára de hidd el, abból te a gép előtt semmit nem érzékelsz szinte. Szóval nem kell előítéleteskedni hogy AMD-t nem veszek mert rossz meg gyenge.

Azt ne mond hogy a legolcsóbb H110-es lapba akarod beletuszkolni az i7-et... Minimum egy B250-es lap kéne hozzá azért.

2017. nov. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ryzen nem FX hogy melegedjen mint az őrült és fogyasszon sokat miközben a teljesítménye erős közepes, "

így van a ryzen már optimalizálva van rendesen az win 10 -re és játékokra , ezt mondjuk intelesként írom. Ha most vennék gépet akkor tuti az erősebb videó kártyára menne a több pénz.

2017. nov. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem felesleges pont azért mert időtálló. Játékokhoz egy lassan 7 éves i5-2500k is elég alap órajelen:

[link]


Persze sok játékban inkább 30FPS közelében lennél mint 60 (mármint egy I5-2500k-val), de 30 alá sohasem esne az érték.


Nyílván egy mai I7-el magasabb értékeket fogsz elérni, szóval ha fontos a stabil 60FPS vagy több, akkor már most is van értelme. De mire úgy igazán elavulna egy I7-7700k, addigra már 2x cserélsz videokártyát.


A gépigényleírások 90%-a túloz CPU téren.

2017. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Srácok, biztos igazatok vagy egyszerűen én így döntöttem. Nem foglalok állást melyik a jobb szimplán én Intel és kész. :) Köszönöm a válaszokat
2017. nov. 29. 14:49
 7/13 A kérdező kommentje:
És nyugi nem egy nagyon olcsó alaplapba rakom, egy GIGABYTE GA-B250-HD3P néztem. Szimplán az új generációhoz nem fér bele plusz egy 40ezres alaplap. (biztos van olcsóbban de én pár perc keresgélés után feladtam ezt a coffee lake a történetet)
2017. nov. 29. 14:59
 8/13 MGéza ***** válasza:
Érdekes, hogy a legtöbb kérdező a procitól várja csodát, miközben a GPU sokkal inkább számít, föleg, FHD, QHD, 4k Ultra beállításoknál... És jön a beidegződés hogy biztos a procim gyenge...
2017. nov. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jelen esetben nincs így, a videókártyámat folyamatosan fejlesztgetem cserélem, a processzorommal ezt nem szeretném ezért tettem fel a kérdést hogy egy jó ideig ha nem veszek újat akkor mi legyen a plafon egy i7 vagy elég az i5. Ha kérhetem maradjunk a kérdésnél :)
2017. nov. 29. 21:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem felesleges az i7 ha hosszú távra tervezel.


Én is azért döntöttem a sima i7 7700 mellett, mert egyrészt B250-es alaplapom van, másrészről szerintem azzal, hogy a következő évek játékai már egyre nagyobb arányban fogják tudni kihasználni a több (4-6-8) magos rendszereket, az i7-esek +4 magja (szála) (7. és régebbi generációs procik terén) nagy előnnyel fog járni az i5-ös procikkal szemben.


Nyilván egy 8. generációs i5 / i7 jobb választás lehet, de azért nem mindegy az ár. A 7. generációs modelleket már egészen korrekt áron be lehet szerezni, akár egy i7-est is és 5-6 évig biztosan elég lesz a teljesítménye.


Eddig az i7 7700-am nem túl sok játékkal próbáltam ki, de amivel igen, ott nagyon jó teljesítménye van.


Pl:.

Wolfenstein 2 - 60-140FPS ultra grafikán RX 570 mellett, a processzor használat nagyjából 15-30% között ingadozik.

Dishonored 2 - stabil 60FPS magas beállítások mellett (V-sync bekapcsolva). 15-25%-os processzor használat.

Battlefield 4 - szintén stabil 60FPS, nincsenek lassulások, FPS dropok (V-Sync bekapcsolva) Kb. 20-30%-os proci használat.

GTA 4 - az egyik leginkább CPU igényesebb játék, de itt sem ment 40% fölé még komoly "akció" közepette sem. Kb.: 70-120 közötti FPS számmal fut a játék, lassulások nincsenek.

2017. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!