Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot, processzort...

Milyen alaplapot, processzort és videó-kártyát vagy memóriát (valamelyiket a kettő közül) vegyek, ami 25-30 ezerből kijön?

Figyelt kérdés

most újítok gépet... alaplap, videó-kártya(ezt kapom 256 MB), processzor de fogalmam sincs, hogy memóriát vegyek-e vagy inkább egy jobb videó-kártyát.

Lehet nem veszek memóriát és vidi-karit sem. 512-es memória az sz*rnak számít? főleg, ha új dolgok lesznek benne?

egyébként semmi extra célra nem kell (csaj vagyok), nem szeretek játszani, max sims és NFS (most wanted a kedvencem). Grafikázok majd (igen megint én kérdezek:D) és a monitor megvan, az egér még nincs, már csak a gépet kell tuningolni ilyen célra.

Légyszíves segítsetek, mert senki/semmi segítségem nincs :)


ui.: aqua-ból szeretnél vásárolni, de ha ipon-on talál valaki jó árban cuccokat, akkor meglesem.

LINKELJETEK HA LEHET VAGY ÍRJATOK TÍPUSOKAT!!


2010. máj. 19. 18:27
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

[link]


mit jelent a chip készlet? nvidia probléma?

2010. máj. 20. 20:49
 22/34 bp1985 ***** válasza:
A chip készlet annyit takar, hogy a gyártó az AMD, vagy Intel.
2010. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 bp1985 ***** válasza:
Bocsi, félre írtam. Szóval hogy ati, vagy nvidia a chipkészlet, azaz hogy milyen az integrált vga a lapon. Azokkal a kártyákkal semmire nem fogsz menni. Max netezésre jó.
2010. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

összeraktunk egy gépet :) ezekből áll:


vga: [link]


cpu: [link]


alaplap: [link]


ram: [link]


remélem nem baj, hogy olcsóbb vga-t választottam, de semmi bajom nincs vele. Ha van valami észre vételed bármivel kapcsban akkor elfogadom :) és javítok rajta! Adhatsz tippet is!

2010. máj. 20. 22:54
 25/34 bp1985 ***** válasza:

Ez teljesen jó, bár én azt a cpu-t nem venném meg. 2 ok miatt. Egyik, hogy csak celeron, a másik, hogy nem is egy mai darab. Igaz kicsit drágább, de jobb ez.


[link]

2010. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

akkor inkább a drágábbat választom! Örülök hogy valahogy sikerült összehozni :D

persze azért ddr3-as lett a memória. 1 gigás, de a 2 gigás nekem még túl drága :S

vga remélem jó lesz photoshophoz.

2010. máj. 20. 23:10
 27/34 bp1985 ***** válasza:
Nekem régebbi vga-m van, és megy vele a ps. Ráadásul a amit néztetek, az is oc, tehát overclock. Tudod még igazítani, de vigyázz, mert el is tudod cseszni, és leég. Memóriát azért majd még 1-et rakj bele, mert az az 1 giga a mai világba sajnos nem sok. Viszont ha 2x1 giga van, az gyorsabb, mintha 1x2 giga lenne. Tudom furcsa, meg sokan nem értik, de mivel dual channelbe megy, ezért 100%-ig ki tudja használni a lap a memóriát.
2010. máj. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

sajnos van egy keretem... 40 ezer a keret (áfás számlával). Ha vennék még 1 ramot akkor 45-46 ezer ftnál lennék.. inkább maradok az 1-nél. és ha nem elég úgyis tudok bővíteni :)


Köszi mindent!


egyébként hol vagy szervizes?

2010. máj. 20. 23:26
 29/34 bp1985 ***** válasza:
Nagykereskedelmi egység Pesten, de a nevét nem szeretném elmondani, mivel nekem akár az állásomba kerülhet ez. Ki van adva, hogy nem mondhatjuk el sehol, mint sok más dolgot, Mert azzal tőlük elvesszük az ügyfeleket tanácsadás terén. Én nem értem, hogy miért nem lehet, mivel ingyenes, de ez van sajnos. Remélem, hogy jól fog szuperálni a gép, és nem lesz vele semmi bajod. Örülök, hogy sikerült segíteni.
2010. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Hát, ha törvénybe van foglalva, vagy szabályzathoz kötött akkor ne is mond el :) nem tudtam, hogy nem szabad.

És amúgy se mondhatnád el, ha privátba kérdezném?

Mondjuk nem tudom miért akarom ennyire megtudni :)

Ha találgatnék se biztos, eltalálnám. Annyi nagy-cég van...


egyébként neked milyen egered van? milyet ajánlanál szerkesztéshez?

2010. máj. 21. 00:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!