Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot, processzort...

Milyen alaplapot, processzort és videó-kártyát vagy memóriát (valamelyiket a kettő közül) vegyek, ami 25-30 ezerből kijön?

Figyelt kérdés

most újítok gépet... alaplap, videó-kártya(ezt kapom 256 MB), processzor de fogalmam sincs, hogy memóriát vegyek-e vagy inkább egy jobb videó-kártyát.

Lehet nem veszek memóriát és vidi-karit sem. 512-es memória az sz*rnak számít? főleg, ha új dolgok lesznek benne?

egyébként semmi extra célra nem kell (csaj vagyok), nem szeretek játszani, max sims és NFS (most wanted a kedvencem). Grafikázok majd (igen megint én kérdezek:D) és a monitor megvan, az egér még nincs, már csak a gépet kell tuningolni ilyen célra.

Légyszíves segítsetek, mert senki/semmi segítségem nincs :)


ui.: aqua-ból szeretnél vásárolni, de ha ipon-on talál valaki jó árban cuccokat, akkor meglesem.

LINKELJETEK HA LEHET VAGY ÍRJATOK TÍPUSOKAT!!


2010. máj. 19. 18:27
1 2 3 4
 1/34 bp1985 ***** válasza:

Szia. 512 ram az édes kevés a mai világba. Minimum 2 giga, de inkább 3. Bár nekem is csak 2 van, de már én is nézem, hogy 3 legyen. Igaz, hogy nekem megy minden, lehet nem full grafikán, de élvezhető. Igaz, hogy oc a vga. Vga-t tervezéshez azért kéne belerakni valami erősebbet. Bár a kifejezett tervező vga-k azok olyan 100 körül mennek. Viszont azzal meg játszani nem tudsz. Sajnos ilyen árból, amennyit te gondolsz, nem tudod megoldani. Egy jobb alaplap 15k, egy vga 15-20k, (már túllépted), és még egy cpu az is 15k. Szóval olyan 50-et azért kéne, ha egy jó gépet akarsz. Viszont ram mindenképpen kell, mert 512 az max arra jó, hogy netezel xp-vel. Egérből én nem vagyok egy igényes, 990-ért vettem egy hama egeret a mediába, a mai napig megy.Optikai, usb-s. Én utálom a vezeték nélkülit, mert játék közbe lemerül, az ciki.


Amit én vennék a dolgokból: Szervizes tapasztalat alapján írom neked. (Ezekből jött vissza a legkevesebb javításra) Alaplap (msi, asus) Vga (msi, bfg, zotac) Vga-ból asust véletlenül se vegyél. Cpu (neked kell döntened, hogy amd, vagy intel.

2010. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Páromnak gépházzal, és mindenféle kiegészítővel lett 55 ezer... hogy lenne 50 ezer akkor ennyi? Ja és nagyon fullos a gépe, az aqua-ba vett meg hozzá mindent, szóval megérte nagyon.

írtam, hogy nekem nem kell full extrás.

csak photpshop fusson rajta.


de hasznos volt amiket írtál, köszönöm :)

2010. máj. 19. 19:14
 3/34 bp1985 ***** válasza:
Nincs mit. 55-ért komplett gépet vett úgy, hogy mindent vett? Azaz új gép, vagy csak 1-2 alkatrész? Mert 55-ért új gép max integrált dolgokkal van.
2010. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 bp1985 ***** válasza:

[link] Kapásból 14, és ez nem is egy mai kártya. Ráadásul nem is oc.Nekem ilyen van, csak oc. Azaz azt még lehet húzni is.


alaplap: [link] 13 ezer (most tartunk 27 ezernél)


cpu: [link] ez is 14 ezer



ram: [link] 15 ezer, ha kettőt veszel. És ez még csak ddr2.



Összesen: cirka 41 ezer ft.

2010. máj. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 bp1985 ***** válasza:
Bocsi, elszámoltam, cirka 56.000 ft. Csak az elsőt nem számoltam bele. És ez egy viszonylag alap gép.
2010. máj. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

óriási segítség :) annyira rendesek vagytok!

NEM INTEGRÁLT!

de 1 évvel ezelőtt egy 800 Mhz-es 1GB-os memória 2700 Ft volt... szóval az most kb 6000 Ft.

Amiért olcsóbb voltak a cuccok, így lazán összerakta.. nagy szerencséje volt :)

2010. máj. 19. 20:37
 7/34 A kérdező kommentje:

FONTOS: MINDENT ÁFÁS SZÁMLÁVAL VESZEK! TEHÁT ÚGY KÖLTÖK RÁ, HOGY ÁFA NÉLKÜL, TEHÁT JÓVAL OLCSÓBB :)

úgy számoljátok!

2010. máj. 19. 20:38
 8/34 A kérdező kommentje:

Egyébként 800 Mhz-es nem elég memóriából?

gondolom processzortól függ milyen memória kell. Igaz?

nem értek hozzá, csak érdeklődök, hogy sejtésem legyen :)

2010. máj. 19. 20:42
 9/34 A kérdező kommentje:

40.760.-

ennyi lenne, ha mindent áfa nélkül számolok. ez nem olyan vészes :)


Ebben a hónapban csak 2 dolgot tudok venni, mit vegyem meg, a felsoroltak közül, amit linkeltél?

a következő hónapban venném meg a többit.

2010. máj. 19. 20:51
 10/34 bp1985 ***** válasza:
Hogy mit vegyél meg? Ezt neked kell tudni.:) Igen, a ram árak eszméletlenül felmentek. Én 2 éve a 2 gigát vettem annyiért, amennyiért most 1-et kapok. Sőt kevesebb volt, mert 5200-ért vettem a 2db 800-as ramomat. a 800-as, és az 1066-os ram között 100 forint van. ehát a 2 ramnál az 200 ft. Értelmetlen venni 800-ast, ha 200 ft-tal többért gyorsabb ramod van.
2010. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!