Miért szünetelt az AMD ennyi ideig?
Érdekelne, hogy az AMD miért állt le egy jó darabig? Miért volt szükségük erre a szünetre?
Hosszú időn keresztül nem lehetett hallani semmit se felőle, se új proci, se új GPU-k.
Vagy azért hagyhatott ki egy kis időt, mert nagy durranásként akart visszajönni?
Eddig jól haladnak, mindenhol az olcsó, viszont jó teljesítményű rx400 szériás videókártyákról lehet hallani, meg az új "atom" erős procikról, ami 1-2 hónapon belül kijön.
Ezzel csak az intelnek és Nvidiának szerzett jó hírnevet. Ők meg kihasználták, hogy övék a piac és szinte leálltak az új technológiák fejlesztésével.
Úgy dobták a GPU-kat, meg procikat, hogy hajszálnyi különbségek voltak csak, borzalmas felárért.
(Például egy i5-4440-at nem lenne érdemes egy i5-6400-ra, vagy az nvidiánál cserélni egy GTX 960/950-et 1050Ti-ra.)
Most feljött az AMD, Intel megijedt és kidobta az olcsó/jó pentiumokat.
Valóban így lenne?
Ha aztat most őszintén leírná az ember, a gyakorikérdések összes AMD fanboya habzó szájjal nekiállna támadni.
Maradjunk annál a diplomatikus megfogalmazásnál, hogy "nem voltak versenyképesek".
Videokártyák terén mindig is versenyképes volt. A processzor oldalát hanyagolta el nagyon, egyetlen nagy dobásuk az utóbbi 9 évben az az erős igpu megoldás volt.
Nvidiánál pedig megéri lecserélni a GTX970-t GTX1070-re, mert már az R9 390 ellen se volt semmi esélye. Ahogy a GTX950 is sokkal gyengébb egy GTX1050Ti-nál.
Kizárólag a desktop\szerver piacra nem jött új proci, mobil\belépő\irodai gépekhez sorra jöttek az új procik(FM, FM2, ha APU t vesz az ember kizárólag AMD ben van értelme gondolkodni). A desktop szegmenst meg azért hanyagolták, mert egy új processzort nem egy hétvége összerakni, tologatják a Zen megjelenését már vagy 2 éve - és persze ott volt a probléma a global foundries gyártástechnológiájával is.
Azt érdemes szem előtt tartani, hogy egyrészt az amd szállítja a konzolokba is a chipeket(~a desktop piac távolról sem olyan jelentős mint azt itt sokan gondolják, a közhiedelemmel ellentétben nem kell attól tartaniuk hogy lehúzzák a rolót máról holnapra), másrészt meg nem egy kimondottan nagy cég, csinálnak gpu t, cpu t, apu t, alaplapi chipsetet, talán még tv tunert is, és nem dolgozik ott 10 ezer ember összesen(ezzel szemben az intelnél ~95 ezer körül), nem sok értelme van azt várni hogy 10-11x annyi embert lehagyjanak(intel+nv), ráadásul több különböző területen is - nyilván kicsit sarkítva, de a lényeg felteszem érthető.
Btw sosem volt értelme előző generáció középkategóriás kártyáját lecserélni az új generáció középkategóriájára(a 480\1060 meg csak névlegesen középkategória), ez nem újdonság, később sem lesz másképp. Ugyanazért a pénzért ideális esetben az új generáció 15-30 százalékkal több teljesítményt nyújt, vagy ennyivel olcsóbb(az 1050 az egyetlen kakukktojás jelenleg, az simán lehúzás, ugyanannyiba kerül mint a 950 került, és még csak nem is gyorsabb, ha az 1050ti ára esni fog 10-12 százalékot akkor már ajánlott lesz az is). Az meg hogy az intel 70 ezerért is árul 4 magos i5 öt 2017 ben.. hát, reméljük, hogy az amd nem csak a tökeit vakargatta az elmúlt évek alatt.
Egyszerűen csak annyi, hogy nem voltak versenyképesek és nem tudták a lépést tartani? Ezért álltak le? Vagy mellette tervezgették, csak nem jött még össze nekik? Ezért dobták még csak most ki az új GPU-kat, de lehet már pár éve elkezdték tervezni?
Egyébként miért nincsen több gyártó? Gondolom nem érné meg nekik is felvenni a kesztyűt az intel mellett.
Ez olyan fura, hogy procik terén csak Intel meg AMD, GPU-k terén pedig csak AMD és Nvidia van.
Ha megnézzük, telefongyártó is több száz féle van. Kár, hogy ilyen szűk a választhatási lehetőség..
Mert kisebb cég, mint az intel és sokkal kisebb mint az nvidia.
A probléma ott kezdődik velük, hogy gpu és cpu piacon is területeket akarnak. Ellenben intel csak cput (+integrált gpu), nvidia pedig csak gput gyárt.
Magyarul ha versenyképes lesz cpu piacon, akkor gpu piacon is előnyt nyer a pénznyereségivel.
Magyarul ha most versenyképes lesz AMD cpu piacon, Nvidia támogathatja az Intelt, amivel elnyomhatja és ezzel ismét lépéselőnyt szerez az Nvidia és az Intel.
Ez olyan mintha egy játékban két erős ellenfelet támadnál egyszerre. Ha együttműködnek és nem ölik egymást, akkor többszörösen nehezebb legyőzni őket, mintha csak egyet támadna az ember.
Nem. A lényeg itt a 2 vs 1 helyzet miatt alakul így.
Ez meg olyan mint a counter strike, ak vagy awp player vagy. Mindkettőbe sikeres tudsz lenni akár egyszerre is, de 2v1 helyzet akkor is a 2 félnek kedvez.
Ha felhagyna a cpu gyártással, akkor intel Nem támogatná Nvidiát, mert neki teljesen mindegy lenne hogy ki nyeri a gpu piacot.
5#, ez hülyeség, az intel nem csak cput, hanem SSD-ket és IoT egységeket és még megannyi mást, például compute stickst is csinált. Az nvidia pedig már nagyon benne van az okosautó bizniszben, ott van még az nvidia shield stb. Az amd pedig inkább a konzolpiac felé kacsintgat. Azért is volt jó ötlet nekik egyszerre a cpu és gpu piacba is belekóstolniuk, mert ez a kettő nagyon együtt jár, most is az intel tőlük veszi az igpu megoldásokat.
És az sem igaz, hogy kisebb cég az amd, körülbelül ugyanannyian dolgoznak náluk, mint az nvidiánál (kb 9-9 ezer). Az intel az óriáscég (100 ezer). A videokártyák esetén se volt soha egyoldalú 50-30% piaci részesedésük volt mindig is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!