Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nehéz döntés - ezen célra mit...

Nehéz döntés - ezen célra mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közeljövőben gépet szeretnék újítani, ami a gyakorlatban platformcserét jelent: új alaplap, proci és ram. A helyzet azonban az, hogy régóta nem követem a hardverek piacát, nem tudom mi számít jónak és mi nem, mit éri meg és mit nem. Előre leszögezem, hogy a cél nem játék.


A jelenlegi gépem egy korosodó ASUS M2N, AMD Athlon 64 X2 6400+ és 2x2GB DDR2-800MHz RAM.

Az elsődleges cél netezés, zenehallgatás, filmézés és a RAW fotóim kidolgozása. Ez utóbbihoz azért nem árt egy kis nyers erő...

A játék nálam kimerül némi emulátorozásban, szóval videókártyát nem újítok, megteszi a jó öreg GT610-es GeForce, a célnak tökéletes.


Az operációs rendszer marad Linux Mint 18, Windows nincs és nem is lesz a gépen.


Három féle konfigurációt nézegettem:


AMD FM2+ alaplap, AMD Athlon X4 845 processzor és 2x8GB DDR3-1600MHz RAM


AMD AM3+ alaplap, AMD FX 8 magos processzor és szintén 2x8GB DDR3-1600MHz RAM


Intel LGA-1150 alaplap, Intel Core i5 processzor ( a legolcsóbb kiadás is megteszi) és 2x8GB DDR4-2166MHz RAM


Igazából a probléma, hogy... AM3+ esetén árban majdnem ugyan ott vagyok, mint Intelnél... de az AM3+ már korosodik eléggé... viszont 8 magos processzor. Nem tudom ez mire képes, mennyire tudnám kihasználni. Az FM2+ olcsó, 25.000 körül már fullextrás alaplapot kapok és 4 magos proci megy bele. Biztos, hogy fogyasztásban is jobb. De úgy tudom, hogy csak PCI-E 8x módban tud működni az Athlon, ami elég szerény, nem?

Az Intel méreg drága, de úgy tudom, hogy sokkal fejlettebb architektúra, sokkal több IPC.


Nem tudom, kell-e nekem egyáltalán ilyen erős gép igazából, vagy csak jó volna-e a legolcsóbb megoldás is? (FM2+) Hajlamos vagyok túllőni a célon, pedig régen nem játszok már. A fogyasztás is előnyös lenne, ha alacsony maradna.


Tanácsokat szívesen fogadok!



2016. dec. 17. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én a helyedben várnék következő év tavaszáig... ...a te igényeidet elnézve ki birod húzni addig... :-)


...és akkor vehetsz egy


[link]

2016. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem hiszem, hogy mindenképp csúcs gépre van szükségem. Csak legyen gyors, és azért két magosnál több. (4 mag minimum)


Egy ilyen összeállításon gondolkodtam:

[link]

[link]

[link]

2016. dec. 17. 20:19
 3/18 anonim ***** válasza:

nincs olyan 1150 lap és proci, ami támogatná a ddr4-es memóriát.


szerintem egy i3 6100-al is bőven ellennél. 35ből megvan, +ram 10k + lap 15-20k.



TIPP: ha skylake intelt választasz (én ezt tenném) dobd ki a ge_ibe azt a gt610-et, mert az integrált videovezérlő erősebb lenne.

2016. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Pedig én DDR4-es lapokat néztem, skylake procikkal. Ram alsó hangon is 31k... nagyon drága lett. 15-20k-ért max nagyon fapados H110-es lapot kapok.


A GT610 köszönöm szépen, nagyon jól megy. Linux alatt az nVidia driverei nyújtják magasan a legjobb teljesítményt.

2016. dec. 18. 06:12
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha amd-t akarsz,mindenképp várdd meg a jövő évet,akkor jön ki az amd új processzora.

az i5-ös procik kb egy szinten mozognak a jóval nagyobb fogyasztású 8 magos fx-el.

Jelenleg i5 amire én a voksom adom. ( fx8350-em van )

2016. dec. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#4

"Pedig én DDR4-es lapokat néztem, skylake procikkal." akkor az nem 1150 volt.


"Ram alsó hangon is 31k... nagyon drága lett" elnézést, 8 gigával számoltam.


"15-20k-ért max nagyon fapados H110-es lapot kapok." Ha amd-t választasz ugyan ez a helyzet, és még a teljesítmény is kevesebb lesz. Célszerű akkor leírni milyen igényeid vannak a lappal szemben. Biztos egy h110 nem szolgál ki?


"A GT610 köszönöm szépen, nagyon jól megy. Linux alatt az nVidia driverei nyújtják magasan a legjobb teljesítményt." ez világos, akkor is erősebb az integrált videovezérlő. ha a gt610-et használod kb olyan mintha orron térdelnéd magad. direkt.

2016. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

És tényleg, hülyeséget írtam. 1151-es lapok voltak! :)


16GB ram volna a cél, hogy nagyon sokáig ne kelljen bővíteni. Gondoltam, hogy az mindig, minden körülmények között elég kell, hogy legyen.


Az igényeim: legyen legalább 6db SATA3 csatlakozó, alaplapi USB 3.0 header, hogy a gépházam front usb-jét beköthessem. (Corsair Carbide 200R) Legalább 1db PCI csatlakozó a a Sound Blaster hangkártyámnak. (Linux alatt plug & play megy és a beépített erősítője miatt elég jó zenehallgatáshoz, bár tudom, hogy mai szemmel elavult)

Az sem árt, ha a CPU tálcsatlakozója 8 tűs. ATX preferált, de mATX is jó. Legyen rajta elég csatlakozó a ház hűtésének. Igazából a H110-el nem lenne semmi gondom, de azt olvastam, hogy csak 8 PCI-Express sávval rendelkezik 16 helyett, ami elég kevésnek tűnik. Lehet, hogy baromság?

2016. dec. 18. 19:39
 8/18 anonim ***** válasza:

egy x16 van, annak elégnek kell lennie. pláne, ha mindenképp erőlteted a gyengébb gt610-et.


Tipp#2:ha most veszel 1x8gb-t, mellé még vehetsz később még 1x8-at, ha úgy érzed nem elég. én játszom elég sokféle játékkal, és nem szokott gond lenni a rammal, pedig csak 8gb van(igaz mással se, i5 6500+390x :D)

2016. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Na, közben művelődtem és úgy látom, hogy a legolcsóbb i3-as Skylake kb 23%-ot ráver egy 880k -s Athlonra. Ez eléggé meggyőzött, 2 mag ide, vagy oda... ez durva IPC fölény. Szóval meggyőzött az Intel oldal. Okosodtam picit PCI-E sáv ügyben is és nem gond a dolog, de a H110 kevés nekem... viszont a B150 már megfelel. Szóval egy ilyen gépet néztem:


[link]

[link]

[link]


Vélemény?


Az egyetlen aggodalmam az maradt, hogy a Skylake még nagyon friss és a driverei kiforratlanok még Linuxon. (nagyon új hardvereknél ez gyakori)

2016. dec. 18. 20:31
 10/18 anonim ***** válasza:

eddig nem rossz


mostanság a b150m mortart szoktuk ajánlani msitől. valóban jó minőségű, kellő mennyiségű csatival.


hasonló árban és tudásban a b150m night elf, szintén msitől, ez passzolna a ram színvilágához, ha esetleg ez szempont.


összehasonlítás: [link]

2016. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!