Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya gondok?

Videokártya gondok?

Figyelt kérdés

Hali!


Adott egy gigabyte gtx 970 g1 gaming, ami manapság rosszalkodik. Elsőre nem kapcsol be (2db fullHD monitor van rákötve, de nem vált át narancsról fehérre a monitor fénye, biosig nem jut el a gép), eléggé zörög az egyik ventije, ma pl 4x kellett bekapcsolnom, hogy felálljon a rendszer.


Ilyen problémával lehet garanciálisan javíttatni? PCX-ről lett véve és van még rá 1 év garancia. Illetve ha én házilag cserélnék rajta pasztát, azzal garancia bukna? Mert ha nem, akkor megkenném egy kicsit, 2 év alatt azért kiszárad szegény.


Korábban azt gondoltam azért nem áll fel a rendszer, mert gyenge a táp, de most már Corsair HX 650 van benne, i5 4690k-val meg egy corsair h110i vízhűtéssel, talán ennyivel megbirkózik ez a táp. Procit ezért nem is mertem húzni eddig, mert gyengébb volt a táp, de most ezzel se nagyon akaródzik felállni rendesen a rendszer, szóval már csak a vga maradt.



2016. dec. 11. 16:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
értelem szerűen tuning lap, asus maximus 7 hero, bár ez nem is fontos, hiszen nincsen húzva jelenleg a proci.
2016. dec. 11. 16:16
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha mindig jelentkezik a probléma (1 monitorral is) akkor vidd vissza, nem érdemes húzni, hogy pont a garancia lejárta után menjen tönkre. Már csak a zörgő venti miatt is vissza lehetne vinni (ha nincs rajta külsérelmi nyom). Ha biztosra akarsz menni szedd ki a kártyát, és próbáld ki a gépet az integrált videokártyával, hogy úgy mit csinál.
2016. dec. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ezzel érdemes. Ha nem gariztatnák 10 ezerbe mehet fel hardverapróra , bár kétlem hogy nem gariznák . És ha jó fejek gtx 1060 -at kapsz vissza egy gtx 970 helyett.
2016. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1 monitorral nincs gond, azzal megy.

Régebben 2 kisebb felbontású monitorom volt és azzal se volt gond.

De mióta 2db fullHD van, szereti ezt csinálni.

1 héten mondjuk 5 napon. A másik 2-ben gond nélkül indul.

Azért lenne jobb gariztatni, mert új kártyára majd csak február környékén lesz pénzem.

2016. dec. 11. 17:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Lehet driver hiba is . Próbáld meg régebbi driverrel .
2016. dec. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

az a baj mindig frissítem, már lassan 1 éve csinálja ezt, akkor 1 évnél korábbi drivert keressek?XD


Eddig úgy nézett ki hogy táp, na most kb a fél felszerelést cseréltem (lapot nem), de ezek szerint mégsem az volt a gond.

2016. dec. 11. 17:48
 7/13 anonim ***** válasza:
akkor nem driveres bizony . teljesítmény csökkenést nem tapasztaltál ?
2016. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5 fps-t max witcher 3-nál pl.
2016. dec. 11. 18:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Driver hiba!
2016. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Lemegyek hídba.


Tegnap előtt frissítettem a geforce experience-t, a win10 meg gondolt egyet és letörölte, mivel nem találom alkalmazások között XD


Akkor megoldódott, kösz XD

2016. dec. 11. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!