Lehet-e egy HP laptop külső tárolóra mentett rendszerét egy másik, de eltérő HP laptopon újra telepíteni?
Nem világos a kérdés. Hogyan került a Hp laptop rendszere arra a külső tárolóra?
Egy már telepített rendszer nem telepítő, hogy azt átcipeld máshova, és ott újra telepítsd. Azt legfeljebb futtatod máshol, ha tudsz róla bootolni (de ha simán csak másolgattad valahogy, akkor nem tudsz). További gond, hogy a telepített rendszer nem arra a gépre lett telepítve, mégha a gyártó azonos, a driverek nem biztos, hogy ugyanazok.
A külső tárra legfeljebb egy telepítő cd/dvd képfájlt tudsz kiírni (pl Rufus v. Unetbootin segítségével), amiről indulva aztán telepítheted a másik laptopot.
Ha a telepítést akarod mellőzni, akkor ugyanezen az elven lehetőséged van "live" rendszereket futtatni (pl Ubuntu).
Köszönöm a választ. A külső tárolón direkt oda célzott korrekt biztonsági mentések vannak, több is, az első hp laptopról. A másik hp vadi új, de os nélküli, ezért merült fel bennem a gondolat, amit a fő kérdésben írtam.
Nem vagyok gyakorlott felhasználó, inkább műkedvelőnek mondanám magamat. Rufus segítségével próbáltam már felvinni az új gépre a windows 7 pro verziót, mivel ezt a wint ismerem valamennyire, de hibával megállított. Azt mondják, nem is biztos, hogy telepíthető-e egyáltalán arra a gépre 7-es. A "live" rendszerek futtatása és pl az "Ubuntu" teljesen ismeretlen számomra.
Rendben, akkor elkönyveltük, hogy a külső tárolód egyéni mentéseket tartalmaz, a továbbiakban rendszertelepítés kapcsán nem lehet rá számítani (már ha a mentéseket meg akarod tartani, és nyilván igen).
Egyetlen egyszer láttam olyat, hogy egy rendszert nem lehetett feltelepíteni, de az akkor ki is nyírta a laptopot (egy vadiúj IBM Thinkpad volt, és valami gyártói tiltás lett megerőszakolva). Ez viszont ritka, mint a fehér holló, úgyhogy nyugodtan kiindulhatunk abból, hogy a te (jelenleg OS nélküli) laptopodra fel fog menni bármilyen rendszer, főleg a Win 7.
Szóval magadhoz veszel egy pendrive-ot, erre kerül majd a rendszer-képfájlból kinyert telepítő, amit pl Rufus segítségével tudsz rátenni.
Ezután az új gépet veszed magad elé, csatlakoztatod a pendrive-ot és bekapcsolás után belépsz a biosba (Del/F2/F8/F12 gombok egyike, sajnos ezek típusonként változóak, de elrontani nem tudod vele, egyébként az elején kiírja (ált. bal lent), ha nem takarja ki a bios logó (amit Tab-bal tudsz eltüntetni, ha elég gyors vagy). Bioson belül beállítod a boot-olási prioritást, számodra az "USB" lesz a kulcsszó, de itt lehet, hogy egyből a kötet nevét jelenik meg, de látni fogod. Ha mégsem, vagy eddig valahol elakadtál, akkor inkább igyál egy sört és bízd egy ismerősre, mert akkor a továbbiakban is gondok lesznek :)
Ha sikerült beállítani a sorrendet, F10 majd [Enter] gombokkal kilépve újrakezdődik az indítás folyamata. Ekkor már a pendrive-odról fog bootolni, és innen a telepítő dolgozik. Win 7 esettén nem sokat kérdez, szerintem ez a része menni fog.
Ha ezzel megvagy, következhetnek a kül. meghajtóprogramok (driverek), de itt ezt most nem folytatnám, hátha feleslegesen írom a kisregényt, és el se kezded :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!