Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Air 13" 128GB megérné?

MacBook Air 13" 128GB megérné?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy őskori Windows XP számítógépet húzok, még pentium dual core procival, és ddr2 rammal. Szeretnék már újítani, de mivel 2 év múlva egyetemre szeretnék menni, ezért asztali gépek minimum 5 évig kilőve :D. Nézegettem Windows operációs rendszerrel felszerelt modelleket, viszont azokból a normálisak szintén olyan 250 ezer forint kezdődnek, a MacBookot meg meg tudnám most venni 290 ezer forintos áron. Sok furcsa dolgot hallottam már a Windows 10-ről (adatvédelmi botrány, kékhalál), és mivel már egy iPhone SE büszke tulaja vagyok 1 hónapja, úgy gondoltam ideje lenne kipróbálni azt a híres-neves MacBook Air gépezetet. Ami engem aggaszt az a tárhely. Nem grafikai szakra szeretnék menni, hanem pedagógusképzőbe vagy jogi szakra, ahol inkább Word/PPT fájlok kellenek. Elég ezeknek a 128 giga? A gépet egyébként netezésre, szövegszerkesztésere, és filmnézéshez használnám. Azért is gondolkodok Macben, mert az egyik ismerősömnek egy 2012-es MacBook Air modellje van, és még mindig vígan működik, míg azt hallottam hogy az ilyen árú/évű Windowsal felszerelt gépek belassulnak, és drasztikusan romlik az akkumulátor idejük is.

2016. aug. 26. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon jó kis gép megéri ha munkára kell.
2016. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Neked is MacBookod van?
2016. aug. 26. 17:24
 3/12 BM-Striker ***** válasza:

Hány gb RAM van benne?

Mrt a 4gb-osat nézted ki, azzal hosszú távon szívni fogsz, mivel RAM nem bővíthető bennük, míg az SSD igen.

2016. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen nekem is az van, van egy régi pro és egy új air
2016. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
290 rohadt sok érte. Ennyiért mostani modellt kapsz, épp pár napja láttam talán az icentre-nél a hirdetést, hogy 299-ért van idei modell.
2016. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez idei modell, 8gb rammal.
2016. aug. 26. 18:51
 7/12 anonim válasza:
64%
Szerintem nagyon jó gép, én is 128gb-os Macbook Airt használok 8gb rammal. Van két másik laptopom is hasonló konfigurációval (bár SSD helyett HDD-vel), azokon Win10 és Linux Mint van fent. Egyértelműen a Mac OSX a nyerő a három közül, remek rendszer. Majd hozzá kell szoknod, megtalálni a Win-es programok alternatíváit, de utána egy álom vele a munka.
2016. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Én is nemrég újítottam be egy alap Air-t. Eddig teljesen hozza az elvártakat. Az tény, hogy kell hagynod magadnak időt, amíg hozzászoksz a osx-hez. Valamennyire szerintem fogékonynak is kell lenni az egészre. De ha ez megvan akkor egy nagyon kis egyben lévő gép ez. :)

Ha nem a Mac-en akarod tárolni a filmjeidet, sorozataidat akkor szerintem simán elég a 128GB, legalábbis én eddig így látom.

2016. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BM-Striker ***** válasza:
46%

#6


Ebben az eseteben jó vétel. Az Air egy korrekt ár-érék arányú jól sikerült ultrabook. Ki is nyírta az Apple, mert belő konkurenciát állított 13 colos MBP-nek (hasonló használati érték hozzá képest, olcsóbban), és a MacBook-nak(Air szimplán sokkal jobban használható gép, szintén olcsóbban).


Egyénként a jól karbantartott Windows-os gépek sem lassulnak be. 2012-as rendes üzleti gépek SSD-vel még midig nagyon jók.

2016. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# Nem nyírták ki, sőt egy hónapja frissítették.
2017. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!