Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy kárt tehetett a gépemben...

Nagy kárt tehetett a gépemben a tápegység kondenzátor robbanása?

Figyelt kérdés

Este vihar volt, minden ki volt húzva, a gépet más nap délelőtt dugtam be, illetve a tápra adtam rá az áramot, de a táp kondenzátora (mind2) robbant,kuva büdös lett, stb... A folyadék kár tehet a többi hardverben, illetve mennyi esélye van annak, hogy mindent haza vágott? A billentyű,egér,hangfal, stb... működik, de a tápt ahogy tudtam vettem is ki a gépből, lekötöttem mindenről, de azt még nem írtam, mint felrobbant, azonnal le is kapcsoltam az áramot a gép hátulján.

A tápom egy aqprox 500w (volt)



2016. júl. 3. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ezért nem árt minőségi tápot venni.. igen, kinyírhatott akár mindent.. el kell vinni szervizbe és végig tesztelni mindent.
2016. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Villámcsapás ellen minden táp tehetetlen, de ha mondjuk egy Seasonic lett volna a gépedben, sokkal nagyobb esélyed lenne, hogy épségben átvészelte a konfigod.

Így viszont, azzal a kukaszökevény Aqprox-szal nem sok jóra számíthatsz. Egyesével ki kell próbálni mindent, aztán majd kiderül, mi a helyzet.

2016. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De ezen a kondenzátoron voltak bevágások, így ha kisebb a nyomás vagy az áramerősség (gőzöm sincs hogyan működik) akkor hamarabb felrobbant, vagy ez nem számít semmit?
2016. júl. 3. 13:16
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Bocs, most látom, hogy a viharban ki volt húzva. Mindegy, a lényeg, hogy tápon nem spórolunk.
2016. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
rip
2016. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
nekem ilyen kis fos noname tápom van,aztán villámláskor gépezek mindig de sose halt meg a gépem. xD
2016. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Dongaben ***** válasza:
100%
Az egész gépet tönkre vághatja! Érdekes, hogy mindig a tápon akarnak spórolni az emberek, pedig ez az alapja az összes gépnek... Hmmm. fura.
2016. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Egy szerelő rakta nekem össze a gépet, nem én, én ebben tisztában voltam :D

De ha az gér, stb... nem károsodott,meg a monitor akkor valószínű, hogy a kártya/alaplap túlélte?

2016. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én vagyok a kérdező, más iókkal :)
2016. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szirty ***** válasza:
Az elkón azért vannak bevágások (könnyítések) hogy ha meghibásodás miatt gázképződés alakul ki benne akkor lehetőleg ott repedjen ki. Akkor nem robban olyan nagyot (kisebb mechanikai kárt okoz).
2016. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!