Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja azt a gépem,...

Miért csinálja azt a gépem, hogy ha bekapcsolom szinte azonnal leáll, majd 3-4 mp múlva indul el?

Figyelt kérdés

Mikor pedig elindult, akkor azt írja a BIOS, hogy 'boot up failed. Press F2 to change setup.' És közben visszaszámol 10 mp-től.

De olyan is elő szokott fordulni, hogy 7-8-szor egymás után próbál elindulni, majd fél percig semmi, és néha resetet kell nyomni, hogy el tudjon indulni és akkor is a fenti kiírással kezdi a BIOS.



2015. okt. 28. 20:03
1 2
 1/12 ÉJJELLÁTÓ válasza:

Cseréltél,a hibajelenséget megelőzően RAM_ot ?


Illetve a meglévő RAM_ot,érdemes lenne le chekkolni.

2015. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem volt benne RAM cserélve, leellenőriztem és semmi hiba nincs a RAM-mal.
2015. okt. 28. 21:19
 3/12 anonim válasza:

valamiért nemtud boot-olni. be kell lépni a biosba és átnézni a boot-dolgokat legelőszőr is,hogy helyes vinyó-ról boot-ol e eggyátalán ha lehetséges!

Hameg a bios-ba se enged akkor már nem vinyó, és boot hiba van, hanem bios-probléma! az volt cserélve mostanság? és mien vinyók vannak a gépben? hogy vannak bekötve?

2015. okt. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

illetve,ha végkép nincs megoldás,-akkor ki kell probálni pár trükköt.

Ram hiba szerintem azért nem lehet,mert akkor nem is lehetne látni a képernyőn semmien boot-up failed problémát!

De azért ha párban vannak, akkor én mondjuk eggyiket kivenném,ill cserélgetném azt is hátha tényleg az.

ha nincs változás, akkor teljesen kivenném-azt csipogtatnám kicsit üresen, majd vissza.

vagy még lehet c-mos clear-t is csinálni-hátha utána elindul.

2015. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Boot sorrendi hiba nem lehet, két HDD van a gépben, megfelelően van beállítva a jumper is a master/slave cuccossokkal. Egyébként a "boot failed" dolgot akkor is ki szokta írni, ha épp a BIOS lefutása alatt megy el az áram.
2015. okt. 29. 14:21
 6/12 A kérdező kommentje:
BIOS-szal nem lehet gond, nem volt hozzányúlva sosem. CMOS-Clear-t már többször is csináltam, (vagy kiszedtem az elemet) és utána újrakonfigoltam minden beállítást. De ha nem konfigolom újra akkor is ezzel a hibaüzenettel kezdi és csak azután indul el a Windows. Tápegységre is gyanakodtam, egy kölcsönkért táppal is teszteltem és teljesen ugyanezt játsza el az indulásnál.
2015. okt. 29. 14:25
 7/12 anonim válasza:
mien lap ez? asrock, msi? ezk szoktak ilyen problémákat produkálni.
2015. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ASRock P4VM800 alaplap.
2015. okt. 30. 17:02
 9/12 anonim válasza:

szinte tudtam :)

igaz ez nem segít!

2015. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És egyébként mitől csinálhatja ezt egy (ASRock) alaplap? Mi okozza benne ezt a problémát?
2015. okt. 31. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!