Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mikor lesznek...

Szerintetek mikor lesznek végre tömegcikkek a virtuális valóság kütyük?

Figyelt kérdés
Úgy értem mikor lesz elérhető egy hétköznapi magyar háztartás számára is? Annyit fejlődött ez a technológia, de azért lássuk be: 500-800 euró egy kicsikét sok, még ha a legújabbakról van szó, akkor is. Ott van az új HTC Vive, de nem hinném, hogy a közeljövőben a szobámban láthatnám. Mennyi idő lehet még, amíg olyan hétköznapivá válnak, mint mondjuk egy okostelefon?

2016. ápr. 15. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk?

De ha meg vigasztalja a lelked én reménykedek benne, hogy holnap hozzám vágnak 3-t, 2-öt eladok és fejlesztem a gépet, hogy egyet is 101% hogy meghajtson...


Vedd alapul a 4K monitorokat, legalább még 2-4 év mire teljesen kiforr a dolog, lesz hozzá elég erős hardver és akkor fog normálisan beállni az ára és ezután még megint legalább fél év mire a lakosság többsége rendelkezni fog 4K-hoz megfelelő cuccokkal.

2016. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 BM-Striker ***** válasza:

Amikor lemegy az áruk 500$ környékre, és jól fogna működni középkategóriás VGA-kkal is.


Mobilos megoldások mint pl a Gear VR pl más most elérhető áron mennek.


Alcatel Idol 4-et VR szemüveggel együtt árulják.

2016. ápr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Gear vr valóban nem drága, de ahhoz meg kell egy elég erős telefon.

A gépemben most egy GTX 750 van, ez egy komolyabb vr cucchoz biztos nem lenne elég. Éppen ezért kellenének egyszerűbb, olcsóbb, kisebb gépigényű szemüvegek. Noname sz*rok most is vannak, de azok nem véletlenül ilyen olcsók.

2016. ápr. 15. 22:32
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az LG leon telefonomat feldughatnám magamnak, nem vinné el a vr-t.
2016. ápr. 15. 22:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Remélem, soha, és akkorát bukik ez a VR marhaság, mint a 3D TV.
2016. ápr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 BM-Striker ***** válasza:

Alcatel Idol 4 kb. 100k körül lesz, ha kedvezőbb árú VR képes mobil kell.


És a Galaxy S6 (legolcsóbb Gear VR kompatibilis mobil) is tömegcikk. (tömegcikk =/= alsó kategória).

2016. ápr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5# Miért reméled?

Próbáltad már egyáltalán, mert ha ilyet mondasz, nem hiszem.

2016. ápr. 16. 10:04
 8/13 BM-Striker ***** válasza:

#7


Mondjuk az igaz, hogy nagyok sok függ jó implementáción is.


Amiben VR jelenleg nagyon jó, az a mozgás illúziója.

2016. ápr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A 3D-s tévékkel ellentétben az agyat csapja be. Ezért olyan élvezetes. Már szinte csak azért járok például PlayIT-re, hogy ezekkel játszhassak.


Szerintem akkor lesz ez a dolog tökéletes, amikor bárki vehet egy egyszerű kis vr szemüveget 30-40 ezer forintért, majd használhatja egy kisebb gamer pc-n, vagy akár egy családi gépen. Mivel a technológia ugyan az, az élmény is hasonló lesz, csak mondjuk alacsonyabb felbontásban és egyszerűbb játékokkal, mint egy HTC Vive féle csúcskészülékkel.

2016. ápr. 16. 11:22
 10/13 A kérdező kommentje:

*csúcskészülékeken

(nem olvastam el a mondatok, rosszul ragoztam, bocsi)

2016. ápr. 16. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!