Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit szólnátok egy FULL Vr...

Mit szólnátok egy FULL Vr eszközhöz? Milyen technológiákat érdemes összevegyíteni és vajon mennyibe kerülhetne?

Figyelt kérdés

Elképzelésem szerint, menő lenne (ha lenne hozzá kompatibilis működő szoftware) több vr technológiát ötvözni:

- PriovR (teljes test mozgás érzékelő)

[link]


- Virtuix Omni (lényegében sétálni tusz a térben)

[link]


- Oculus Rift (Vr headset)

[link]


- Leap motion (kéz érzékelők)

[link]


- Araig (hogy érezd a lövéseket)

https://www.youtube.com/watch?v=lBgmmuEe9HQ


- Tesla Suit (hasonló az előzőhöz, csak itt nem ütést érzel hanem, konkrétam mint ha megérintenél valamit.+ egyéb stimulálás) [link]


- The Dexmo (A tesla suit nem tökéletes, hisz érzed hogy hozzáérsz, viszont a kezed átmegy az objectumon. viszont ha ezzel együtt használod megállítja a kezedet) [link]



Azt hiszem ezekkel az eszközökkel tökéletes lenne a virtuális valóság, vagy külön felvéve, vagy egy egyesített technológia alatt. Utóbbi igaz, csak a kezet befolyásolja, akkor lenne az igazi, ha az egész testre kiterjedő technológia lenne.


Ti mit gondoltok, valamikor a jövőben elérhető lesz egy efféle VR összeállítás, amik tökéletesen kiegészítik egymást, és teljesen átléptetnek minket a digitális világba? Még ha nem is felhasználóbarát módon de legalább, üzletekben, mint anno a játékgépek, és szimulátorok csak bonyolultabban.



2016. márc. 7. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

és ez még csak a hardver része, miután összeraktad ezeket utána kell írnod rá szoftver-t...


inkább tanulási célra lehetne felhasználni mint szórakozásra...nem lenne olcsó, de rengeteget dobna a tanulás eredményességén...


Én pl hobbi szinten foglalkozok játékfejlesztéssel, találkoztam már virtuális szemüveggel (nem használom aktívan), elég nagy lehetőségek vannak benne, de a vége a matrix lenne :D jönnének a virtuális függők akik mindig visszaakarnak térni, hisz abban a világban nincs lehetetlen...egy veszélyforrás lenne...de olyan mint a fegyver, nem a fegyver öl hanem az ember...nem vagyunk erre felkészülve, hisz az emberek nagy része ráfügg dolgokra, nézd meg pl a facebook-ot, tök jó hasznos dolog lenne, de az emberek már ott élik az életüket...gondolj bele mit kezdenének egy világgal amiben bármire képesek...


23F

2016. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van. A facebook-ra nem nagyon értem hogy tudnak ráfüggni, én néha ránézek, de a sok hülyeség annyira zsibbasztó, meg a folytonos lejárt elcsépelt témák, untatnak.


Ezt a VR témát mint ahogy említettem egy befektetésként tudom elképzelni, adott lenne 4-5 ilyen eszköz pack, a megfelelő szoftware-el. Adott lenne 1 óra, x összegért, beöltöztetném az ügyfelet a vr ruhába és szabadon használhatná a virtuális valóságot, hasonlóan a régi játékgépekhez (bedobod a pénzt és egy menet verekedés, stb)


Ugyan így lehetne versenyeket is szervezni, akár országok között, távolról, hisz mostanában gyakori az esport.


Én ezt még mindíg jobb ötletnek és egészségesebbnek tartom, hisz mozogsz amí el nem fáradsz, nem pedig a gép előtt ülsz napokat. A függőség veszélye meg nyílvánvalóan fent áll, ha véletlenül egy ilyen gép otthoni környezetbe kerül, de inkább ez, mint 24 óra folyamatos ülés a gép előtt. Itt úgy is elfárad az ember pár óra után. Egyedül arra kell figyelni hogy ez a sok szép és jó dolog ne terjedjen ki a valóságra. (Egy gyerek vagy egy gyengébb szellemiségű pl ne ugorjon le egy épületről mert azt hiszi hogy tud repülni, mert a vr-ba ment neki)

2016. márc. 7. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!