Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ajánljátok az AMD-t?

Miért ajánljátok az AMD-t?

Figyelt kérdés
Miért mindenki az R9 380-at ajánlja a GTX960 helyett, holott nVidia-val sokkal szebbek a textúrák. (tapasztalat) ugyanazon konfigban lett tesztelve mindkét kártya. Hiába lesz 80 fps helyett 100, ha sokkal ergyább lesz a képminőség. Nem értem én ezt.
2015. nov. 15. 18:37
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
ezen szerintem nem érdemes vitázni.Olyan nagy teljesítmény különbség nincs a 2 kártya között! Max 5 fps, ja és ráadásul nem minden játéknál erősebb a 380 a 960-tól pl:Project cars, gta V ezeknél a 960 jobban teljesít. ha zöld fan vagy akkor 960 at vegyél, ha piros akk meg 380-at, ennyi. Én szeretem mind a 2 "színt" :D
2015. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Nekem a kék a kedvenc színem. Na mit vegyek?
2015. nov. 15. 20:33
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

#22

i7 6700k integrált vidikarival?

2015. nov. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
70%

Én nekem tényleg van mindkét oldalról tapasztalatom, de ez a szebb textúra dolog nekem sosem tűnt fel és sehol sem hallottam még róla, ergo ez hülyeség!

Az AMD is a DX11 hajnalán belehúzott a támogatásokba és több A?D-s játék jött, mint Nvidiás, persze most megint fordult a dolog, de attól még jók a Radeonok (sőt ahhoz képest, hogy nem is arra vannak optimalizálva a gémek elég jól nyomják nem?). Az R9 380 gyorsabb valamivel és kész, ezért ajánlják. Nekem GTX960 karim van most jelenleg vagyis nem haza beszélek...

2015. nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Trevor. ***** válasza:
58%

Ezelőtt egy Ati Radeon 9200 kártyám volt, most egy GTX 750 Ti karim van. Egyikkel sem volt semmilyen problémám, tették a dolgukat szépen játék alatt. Textúrabeli különbséget nem tapasztaltam, mert nincs is. Tudom, hogy teljesítményük alapján összehasonlíthatatlan a kettő, de volt (és lesz is) mindkét oldalról tapasztalatom.


Ha a kék a kedvenc színed, akkor i7-5775C. Abban Iris Pro 6200 van...

2015. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Látom jönnek a mínuszok is, ellenérvek sehol. Nekem is HD7850 után jött a GTX960 és az előző kártyámat is nagyon szerettem! Képminőségben nincs különbség, de már én is írtam ezt. A kisebbik gépben egy HD7770 van, így különböző teljesítménnyel, de tudok valamelyest összehasonlítást végezni. Mindkét oldalon vannak plusz szolgáltatások, az Nvidia szereti a nevéhez kötni az előnyeit, így megkerülhetetlenek Physx, TXAA, Gsync meg hasonló dolgok támogatásában. Igaz ezek nélkül is meg lehet lenni, sőt szerintem a jövő mindenképpen a gyártófüggetlen megoldásoké. Amúgy direkt vannak képminőség összehasonlító tesztek (régen is voltak, manapság is) az interneten, ahol általában az jön ki, hogy szabad szemmel jól látható, feltűnő különbségek nem nagyon vannak, sőt néhány újabb élsimítási vagy textúra szűrési eljárás (amiben pl volt előnye az AMD-nek még pár éve: https://www.youtube.com/watch?v=JVjM_vrsBO8) sem hoz érzékelhető különbségeket. A TXAA igen, de az meg lényegében elmossa a képet, igaz kiszűri a shimmering jelenséget, de homályosítja a textúrákat (filmszerű képet eredményez, ami valakinek bejön, valakinek nem).
2015. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!