Ha egy laptopnak a képernyője LED akkor az matt is?
Az, hogy milyen az LCD kijelző háttér világítáa, (LED vagy CCFL fénycsöves) az egyáltalán nem befolyásolja, hogy az első polarizációs szűrő fólia külső oldala matt vagy fényes lehet-e.
Ugyanis a LED képernyő csak ennyiben különbözik a többi LCD képernyőtől.
Létezik valódi LED képernyő is, ahol 5 mm-es RGB ledek alkotják a képpontokat, de abból egy képernyő közel házfal nagyságú lenne és óriási reklámok megjelenítésére használják. Csak, hogy helyére tegyük a "LED képernyő" kifejezést.
Létezik 5mm led képernyő :D
Képzeld a legtöbb okostelefonnak is led képernyője van pl ájfonnak nézz utána "super amoled". Gazdagabb országokban meg led tv ket vesznek az emberek nem ezt a szemét sztykot amit itt árulnak akcióban 200 ért és szürke fakó lcd van benne.
Aktív Mátrix Oled, viszont az nem azonos a klasszikus leddel, hanem elektrolumineszcens elven világító anyag, amiből készíthetnek fénypontok sokaságából álló mátrix képernyőt is, ami jóval kisebb fogyasztású még a ledeknél is. Persze ez nem LED hanem OLED!
Ilyenekkel kezdték helyettesíteni egy időben az LCD karórák kijelzőjének a háttér világítását, és azóta képernyő is készül már belőle, de az nem a klasszikus led, hanem az OLED. Azt azért csúfolják lednek, mert fényt bocsájt ki magából adott értékű egyenfeszültség hatására, nagyon kevés egyenáram mellett teszi ezt, de nem az a klasszikus led, habár mostanában tévedésből annak mondják sokan az OLED-et is, pedig az az "O" betű sokat számít a technikai különbséget illetően.
Nem is beszélve arról, hogy eddig még tudomásom szerint nem is jött ki OLED képernyővel szerelt laptop, viszont tv már igen.
A kérdező biztosan nem ezt kérdezte, hanem a led háttér világítású LCD-t.
Viszont most pontosítsuk.
T. KÉRDEZŐ:
A "LED laptop képernyő" alatt LED-et vagy OLED-et értettél?
Szerintem ledet, de mindjárt kiderül.
"Gazdagabb országokban meg led tv ket vesznek az emberek nem ezt a szemét sztykot amit itt árulnak akcióban 200 ért és szürke fakó lcd van benne."
Az LG gyártmányú Aktív Mátrix OLED tv-k már itt is kaphatók de az ára tényleg elég drága, millió körül van nálunk is. Az újabbakban már négy színt használnak, R-G-B-W. Az hasonlóan kontrasztos képet ad mint a plazma képernyő, viszont a kék színt adó foszfor (itt a lumineszcens réteget értsük foszfor név alatt /OLED -> hidegen lumineszkáló fénypor/)
Vagyis a kék színű OLED fénypor emissziója kb 20 év alatt csökken a felére, amíg a többi szín jóval tovább bírja.
Itt mindjárt az első kép mutatja a különbséget:
LED/LCD - LG OLED
Az első kép a linken mutatja a különbséget.
Az, hogy aktív mátrix vagy sem, ebből a szempontból közömbös, hogy más a kettő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!