Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennek a VGA kártyának az...

Ennek a VGA kártyának az órajeleit meddig tornászhatom fel?

Figyelt kérdés
Asus Geforce 8800 GTS. Core Bus eredeti órajele 512 mhz, memory bus-é 816 mhz. Most felraktam a core-t 653-ra, a memory-t 935-re. Az NVMonitornál a Core Bus mellet már piros négyzet van, ami gondolom azt jelenti, hogy ez már sok. A Memory mellett még sárga. Így játszottam fél órácskát, és semmi gond. A program 1100 mhzig engedi húzni. Én kipróbálnám a core bust mondjuk 1000 mhzn, a memoryt 1100-on, mert szerintem ettől még nem lesz semmi baja. Napersze először megkérdezlek titeket.
2010. márc. 9. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Hőmérséklet mennyin áll?
2010. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
NVMonitor szerint a GPU hőmérséklete 72 Celsius. Volt már régebben 85 is. És így, a fent leírt módosított órajelekkel az automatikusan beállított hűtő-ventuilátor 77%-os erőbedobással forog.
2010. márc. 9. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
nem a faszt nem lessz baja, ilyen mértékű OC rövid idő alatt kinyírja a vga-d
2010. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég az a 70°C, de ha 4-5 óra játék után se megy nagyon fel, húzhatod még egy kicsit.
2010. márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (Lesz egy SZ :P)
2010. márc. 9. 18:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy 10%-ot huzhatsz kb. De a hőre fgyelj én 80 felé már iztos nem mennék, bár nekem már a 65 fok is sok:)
2010. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gyufikaaa ***** válasza:
Vegyél rá komolyabb hűtést,és asszem van a programban (ATi-m van,nem tudom nvidinál így van e) van Automatikus beállítás,ami kikeresi a legnagyobb értéket,ami a kártyának egészséges még... Ink használd azt ha van,mert könnyen be tud sülni a kártya ... :)
2010. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

asus-t lehet húzni, de gts-t alapból fölösleges húzni , mivel a memóriabusz nem lesz tágabb attól h húzod

max 645/950-ig húznám ,de nm fizetem ki ha megsül :D

2010. márc. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!