Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet hogy gyenge a táp?

Lehet hogy gyenge a táp?

Figyelt kérdés

Vettem egy vgat használtan. R9280x és az lenne a bajom hogy megy a játék gondol egyet és lefagy már pár játékkal próbáltam witcher, shadow mordor, gta 5 na most a gta 5-el tudtam játszani elég sokat a kártya nem csinál képhibákat egyszerűen megáll a játék és akk csak újraindítás segít jobb esetben le tudom rakni tálcára a játékot és kiléphetek aztán nincsen probléma. Olvastam hogy lehet nem elég ennek a kártyának a táp és stabilitási problémák lehetnek. Azért gondolom hogy nem a vga vagyis remélemm ert a witcher 3-al haveromnál néztük eyefinity-ben mit visz a kari nem volt sokáig így tesztelve kb fél órát de nála nem volt semmi hiba neki 750-es táp van. Nekem egy fsp hexa 500-as táp van


gépem:

fx 6100 cpu

8 gb ram

asrock 970 pro 3 alaplap

2 500 gb-os vinyó raid 0

és ugye az r9 280x


mi lehet a baj szar a kártya? :S remélem hogy nem, vagy lehet hogy a táp okoz stabilitási problémákat?



2015. jún. 10. 17:32
1 2
 11/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

18*12 =216 no de nem sokat szamit mert a 250 tol mesze van


de hexa koratol fuggoen tobb fele is volt es ugye a regiek 380w ot tudtak kb 12v oszesen ha jol emlekszem,


de ezzel hajtatni csepet sem idealis ilyen fogyasztot


mint irtam nem feltetlen papiron keves hozza, bar sz biztos hogy rendesen kicrntizet>>> es epen ezt a te peldanyod lehet mar nem birja, nem nagy csoda, hiaba volt felkapot es amugy elfogadhato is, de sokan vitek visza hexa t es csereltek, vegul is olcso tipus volt igy kenytelen is volz a gyarto sporolni valamin,


mindegy, a lenyeg hogy proba proba proba, fizikai, mas nincs


tap amugy nem garis? mert pl veluk is megnezethetned a tapot akor

2015. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
nem a táp nem garis már mivel 2-2,5 éve meg van már
2015. jún. 10. 19:05
 13/17 A kérdező kommentje:

na ma játszottam a withcer 3-al egy oly 5 percet és mivel gpuz vel meglehet nézni mennyit fogyaszt a vga leírom mit láttam



VDDC power 59.0w

VDDC 1,063v

VDDC Current 53,7 A

nem tudom mi mit jelent de nekem kevésnek tűnik az 59w viszont az 53,7 A pedig soknak de mivel nem értek hozzá :D nem tudom

2015. jún. 11. 13:17
 14/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

érdekesek, vagy a gpu je vagy a vram é csak ezek az ertekek

ellenben szoftverel nem lehet hitelesen merni, m'eg hibatlan hardverek melet sem!, te esetedben meg calami gond mindenkep van


de hiba most nem jot elo?

tap nem fuj meleget mikor terheler?, kezed tartsd moge, ha nem ersz hoza nem kel agodnod semitol, max hogy a forro levezo megeget, de az azt is jelenti hogy gepedtol de legalahis taptol hamarosan megvalsz egy elfustolessel...

2015. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem lehet a ket adat osszefugo elvben

mert oszeszorozva a V es az A nem adja ki a W t csak 57W t kb


ha az egyik a gpu je a masik a rame akkor kb. 2x 60W az m'eg nagyon keves ha a vga amugy 100 .% kpzel porog,

de ez csak idealis esetben lene igaz ha fizikai meres is ugyan enyit mutatna


persze ezek az ertekek sok masra is vonatkozhatnak, vga fazis tapelatas'e is lehet


ennek igy sok ertelme nem lesz, kel tened vlami gyakorlati lepest is (direkt irtam mar elore hogy szoftveresen nem tudod se kideriteni se megoldani)


vagy pedig beletorodnod a fagyasokba es az esetleges tonkremenetelbe...

2015. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
2 ev volt csak hexa ra?... chieftec ctg re regen is 3ev volt..., azert ez nem volt szep toluk, es ahogy lwtom ma sincs tobb :/ az uj + os ra sem, hat biztos nem akartak konkurenciat az 5ev garis tapjaiknak, meg sajat hazukon belul sem, vagy pedig okal nem emelt'ek (nem hi'aba nem anyira ajanlgasak a hexa tipust napjainkban)
2015. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
holnap megy át egy másik gépbe amin egy 750w-os táp van haveromnak r9 290 van ebben a gépben neki hibátlanul megy minden vele átrakjuk bele a vgat és megnézzük mit csinál nála
2015. jún. 11. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!