Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melegszik a gép valóban? Van...

Melegszik a gép valóban? Van mitől félni?

Figyelt kérdés

Nem rég vásároltam R9 290-es VGA-t a gépbe, meg egy új tápot. Az új táppal a gép fura hangokat kezdett kiadni, mintha szikrázna, 1-2 napig nem foglalkoztam vele, aztán kezdődtek a kék halálok. Elvittem a gépet szervizbe, ahol kicserélték a tápot. Ezzel az új táppal már nem adja a hangot szóval a szikrázás megszűnt, viszont szerintük a kék halált a túlmelegedés okozza.


Ventilátorok tönkelegét akarják velem megvetetni, vagy azt kérik, hogy szedjem le a ház oldalát. Nos én egyiket se szeretném, max a ventillátort megveszem, csak feleslegesnek érzem. A processzorom egy AMD X4 Phenom 955 viszont nem a gyári ventilátor van rajta, hanem egy Cooler Master hyperX TX2-es. A VGA Sapphire, dupla ventivel.


Lőttem egy képet Aida64-ből a hőmérsékleti adatokról (a ház oldala le van szedve, a gép épp nincs terhelés alatt):

[link]


Mikor a ház oldalát felteszem 3-4 fokkal nőnek meg ezek az adatok, terhelésre olyan 55-60 fokos lesz a CPU a VGA-val együtt.


Azt hozzátenném, hogy végig vittem a GTA V-öt a géppel és a szar hangú táppal, tehát szerintem itt ha valami ludas volt az inkább a táp, viszont remélem valaki, aki jobban ért nálam hozzá tud valami tanácsot adni, hogy tényleg vészes a helyzet vagy csak riogatnak engem, mert a szervizben azt mondták, ha nem veszem le az oldalát vagy nem veszek ventilátort az egész tönkre mehet. Márpedig én nem látom, hogy bármi melegedne. Ha szükség van további infókra csatolok képet és válaszolok.


Köszönöm a segítséget, minden választ szívesen várok!



2015. jún. 9. 18:30
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok csak baromi ideges kezdek lenni, mert egy hónapja szívok már ezzel az egésszel a vizsgaidőszak közepén, mikor a leginkább szükségem lenne a gépre... És akárhova rohangálok a gépemmel sehol nem segítenek. Első szervízbe elkértek 5000-et, hogy 3 nap után lebasszanak, hogy minek viszek oda olyan gépet, aminek semmi baja. Hazahozom boldogan, serceg és kék halál... Elviszem másik szervízbe azt mondják vegyek bele normális tápot, Chieftec-et tudnak ajánlani az aztán nagyon jó. Hazahoztam beleraktam el se indult... Visszaviszem, mondom nekik nem jó a táp, letesztelik tényleg, jhaj akkor visszaadjuk a pénzt (még szerencse). Elvittem a 3. helyre, ahol beletettek egy ilyen HKC-t. Kék halál, köszi. Visszaviszem, és beletettek egy ugyanolyat, csak másikat. Most ezzel megy. Ott azt mondták, hogy a kék halál a melegedéstől van vegyek még egy rahedli ventilátort. Most épp a hkc v-power 650w -es táp van benne, ez a 2. ugyanilyen táp van benne, ezzel mondjuk nem kap kék halált, de ez is adja ezt a sercegő hangot. Mondjuk nem mindig, csak ritkán, de rohadt idegesítő. Elköltöttem már több 10000-et a semmire mert mindenki nagyon okos, de senki sem oldja meg a gondomat. Lassan azon vagyok, hogy visszacserélem a 290-es VGA-t a régi 6850-emre azzal legalább minden működött. Szóval elnézéseteket kérem, ha esetleg úgy válaszoltam, de remélem megértitek a fusztrációm. Remélem találunk közösen megoldást, mert komolyan elbőgöm magam lassan...
2015. jún. 10. 23:53
 22/26 A kérdező kommentje:
És akkor vannak még ilyen apróságok, hogy például kikapcsolja a monitort a gép ha nem használom ugye. Visszajövök megnyomom a gombot, mozgatom az egeret, jah igen, majdnem visszakapcsolódik a monitor. Mehet neki a restart. katasztrófa az egész. Soha semmi gondom nem volt most meg lassan még a legalapvetőbb dolgok sem működnek.
2015. jún. 10. 23:56
 23/26 A kérdező kommentje:
Pont, hogy nem spóroltam. Nyílván nincs 50 valahányezrem tápegységet venni, de az FSP sem volt olcsó, a Chieftec sem. A HKC igen, aztán ez az első amivel aránylag legalább megy... Mondjuk az a hang ami jön belőle az valami csoda. Bár ezt is szeretem, hogy elviszem a szervízbe, jhaj honnan jön a hang. Hallani kristálytisztán azt a rohadt sercegést és van nekik pofájuk velem összeveszni, hogy ez nem vészes és jó ez így ne zavarjam őket... Fogalmam sincs mihez kezdjek komolyan. Tanácstalan vagyok.
2015. jún. 10. 23:59
 24/26 anonim ***** válasza:

Értem. Először is kezdjük azzal, ami valószínű: Biztos. A HKC tápnak amit adtak két ágra van osztva a 12V ága, a 12V1 ágon (amire a videókártyát kell kötni) csak 21 Ampert képes leadni, a kártya TDP-je (tehát elvileg tuning nélkül általa maximálisan felvehető áram) az 275 watt, ami ~23 Amper. Most vagy azért adták azt a tápot mert marhára nem értenek hozzá és azt hitték hogy a 12V1 és 12V2 ág összeadódik, vagy utána sem néztek a kártyád fogyasztásának. Egyik sem túl jó helyzet.


A problémát orvosolhatod, ha ideiglenesen alulfeszeled a videókártyád és csökkented az órajelét (ha nem értessz az ilyesmihez, az órajel csökkentése is elég lehet, egyszerű, akár a Catalyst Control Centerben is meg lehet csinálni. (Teljesítmény fül, azon belül AMD Overdrive, az áramfelvételi korlátozást állítsd -20%-kra és a GPU órajelet csökkentsd 10-20%-kal)


Ezen felül ha régi házban laksz az is lehetséges, hogy a konnektor nincs leföldelve és folyamatosan változó áramot ad a tápnak, az ingázó feszültséget viszont maga a táp nem bírja. Ha ez a helyzet, akkor megpróbálhatod egy másik konnektorba kötni a gépet.


Hosszútávra mindenképp tápcserét javasolnék (tudom, tudom... Már többször cserélted, azonban ezek szerint mindig túl gyenge tápokat adtak), főleg azért, mert ebben a HKC tápban lényegében semmi védelem nincs, s ha elfüstöl, viheti magával az egész gépedet.


A te konfigodhoz legalább egy XFX PRO (nem TS!) 450 táp kéne, de mégjobb lenne egy FSP Raider 550. Ha azt megcsinálod amit a második bekezdésben írtam, fél-egy évet kihúzhatsz a mostani tápod mellett is, de többet nagyon nem ajánlok.

2015. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#24 +1


sajnos a szervizek tobsege mar csak ilyen ami eled tortent, szinten a gariszervizeknel is gyakori, ugyebar kitudja mert nem nagyon fozlalkoznak a gepekel, tessek lassek allnak hoza es ugy ahogy eleg nekik ha megy a gep, talan keveset kedesnek?, itt jon kepbe hogy az nekik csak jo minel tobbszor mesz, ha fizetos nem garis


nem 50ezer az altala emlitet tapok egyike sem es nem is kel, regen a ss400fl is "csak" 40 volt, most nem nezem meg menyi mert minek?


ellenben az 'ar m'eg nem sokat mond a taprol lenyegeben semmit, 30-40ert de ak'ar tobhert is kifoghatsz egy erdekes anomalias tipust...

2015. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* keveset keresnek


amugy ez olyasmmi egy peldaval elve (ha jo tapal is elojonek gibak, bar nalad csak a tap serceg, igy egy valoban! joval nem fog sercegni), hogy a kutyamnak csak par napig adtam mososzerel keveredet kaj'at, nem tudom m'ert betegeskedik m'eg most is amikor m'ar friss tiszta kajat kap csak


egy kutya talan kiheveri, ha nem pusztul el, de a gepben ha valamit tpnkretet a sok csodatap akkor mast is cserelni, javitani kel, elenben remeljuk nem igy lesz

2015. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!