Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melegszik a gép valóban? Van...

Melegszik a gép valóban? Van mitől félni?

Figyelt kérdés

Nem rég vásároltam R9 290-es VGA-t a gépbe, meg egy új tápot. Az új táppal a gép fura hangokat kezdett kiadni, mintha szikrázna, 1-2 napig nem foglalkoztam vele, aztán kezdődtek a kék halálok. Elvittem a gépet szervizbe, ahol kicserélték a tápot. Ezzel az új táppal már nem adja a hangot szóval a szikrázás megszűnt, viszont szerintük a kék halált a túlmelegedés okozza.


Ventilátorok tönkelegét akarják velem megvetetni, vagy azt kérik, hogy szedjem le a ház oldalát. Nos én egyiket se szeretném, max a ventillátort megveszem, csak feleslegesnek érzem. A processzorom egy AMD X4 Phenom 955 viszont nem a gyári ventilátor van rajta, hanem egy Cooler Master hyperX TX2-es. A VGA Sapphire, dupla ventivel.


Lőttem egy képet Aida64-ből a hőmérsékleti adatokról (a ház oldala le van szedve, a gép épp nincs terhelés alatt):

[link]


Mikor a ház oldalát felteszem 3-4 fokkal nőnek meg ezek az adatok, terhelésre olyan 55-60 fokos lesz a CPU a VGA-val együtt.


Azt hozzátenném, hogy végig vittem a GTA V-öt a géppel és a szar hangú táppal, tehát szerintem itt ha valami ludas volt az inkább a táp, viszont remélem valaki, aki jobban ért nálam hozzá tud valami tanácsot adni, hogy tényleg vészes a helyzet vagy csak riogatnak engem, mert a szervizben azt mondták, ha nem veszem le az oldalát vagy nem veszek ventilátort az egész tönkre mehet. Márpedig én nem látom, hogy bármi melegedne. Ha szükség van további infókra csatolok képet és válaszolok.


Köszönöm a segítséget, minden választ szívesen várok!



2015. jún. 9. 18:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

nekem is alsó tápos van,és semmit nem befolyásol.

viszont jól fel lehet vele porszívózni a szobát. :D

2015. jún. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Csak be akarnak etetni, nem fogy eléggé a venti náluk. Milyen tápod van? (Pontos típus/név)
2015. jún. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem befolyasol? wtf?

alsotapos igen is heffolyasol de!!! pozitivan hutes szempontjabol, mar ha az egesz rendszer (a teljes gephaz) legszalitasa a lehetosegek szerint a legjobban van kialakitva


1-2 jo haz venti is boven eleg, csak sok lehegot mpzgason is jo helyen jp iranyba


alsotap porszivozik - ez a helyes, ha neked is igy van ok, ekkor kerult ki a haz legszalitasabol, o is kulon szelozik es a gephaz is


felsotapos negativan befolyasolHAT, de anak is megvan a modszere hogy ne legyen semi gond es.jo szelozese legyen az egey.sz rendszernek


azt irtak rebhe vanak fokok, valoszinuleg ugy is van de en nem nezegetem


valoszinu pusztan a szoba is meleg? es ezert kenyszerul a gep is melegebb leni, ha amugy nem szokot


gephaz oldal levetele sok esetben EROSEN negativan! befolyasolhatja a szelozest, persze van akinek sokal huvoseb lesz ilyenkor de ott mar komoly gondok vanak akor...


lehet pl. amd nel hogy a lapka tul melegszik (es ezt nem jelzi vagy nem helyesen, ha kicsi a horda rajta lehetne csereltetni, nem venti kel ra! anak is csak akor van ertepme ha jo hovezetesu es megfelelo meretu a borda rajta, de ilyenkor mar a venti felesleges rajta ugyis


mondjuk nem artana tudni milyen tapot milyenre csereltek, lehet hogy most jo de nem feltetlen kesobb is ha valami par fokal "jobb" csak, de szerintem mar csak elfogadhatot tehetek bele...

2015. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
az lemaradt hogyha a lapka melegszik akpr a cpu is (marmint jobban mintha a lap tudna jol hotleadni es nem melegedne hatara vagy tul rajta, illetve persze ez meg ongerjeszto is>>>) ha a lap, cpu melegszik akor a legmozgas (a meleg ventinelkil is mozog de ha lasan jut ki vagy bereked...) kovetkezteben ugye mjnden mas hardver elem is, igy egyben a .vga is, 290 amugy is tud kazan leni..., nezd meg venti fordulatat vga nak es vedd feljebb amig hangja nem zavar teged jobban sokal mint most, no persze lehet hasznos lesz de a tobbi megemlites nelkul kis hatasfokkal csak...
2015. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Venti 26%-ot meg ymost magában. Tudom, hogy az R9 290 tud kazán lenni, de a VGA az egyetlen, ami melegszik, a processzor nem nagyon jár 50 fok fölé ebben a melegben sem. A borda elég nagy rajta, hidd el ennél nagyobb bordát nehéz lenne rátenni :DDD A VGA lett 69 fokos terhelésre, így, hogy levan véve az oldala. Egyébként lehet nem is melegszik, a ház oldalával még nem próbáltam. A táp már tökéletes, semmi gond vele, a VGA venti egyébként 50%-on ment 69 fokon, de arról a 69 fokról már nem ment feljebb. Lehet ha menne, akkor a venti is feljebb kapcsolna, mondjuk ez elég egyértelmű. Ventit nem tekergetem, Catalystba benn van, hogy maga nyomatja.
2015. jún. 9. 23:50
 16/26 A kérdező kommentje:

Amik vannak ventijeim benne, a ház elején és a hátulján, nem gagyi ventik, és jól vannak elhelyezve. Elől szív hátul kipufog. A gond elvileg, hogy ez a 290 nagyon nyomja a hőt, de nem a többi alkatrészt fenyegeti a veszély, hanem saját magát.


Egyébként ilyen házam van: [link]

2015. jún. 9. 23:53
 17/26 anonim ***** válasza:

69 fok még okés, 80 fok felett huzamosabb ideig már problémás lenne.


Szerintem a táp lesz a ludas. Attól hogy nem zúg/zizeg/cicereg, még nem biztos, hogy elég a konfig alá. Mi a neve/pontos típusa?

2015. jún. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Ez a 3. táp az elmúlt 2 hétben... Hagyjuk azt a tápot már, egyszerűen volt már benn Chieftec, HKC, FSP... semmire sem megyek velük. Mind serceg, mind szar.
2015. jún. 10. 00:57
 19/26 anonim ***** válasza:
Vehetsz bele 200 különböző tápot is, ha mindegyik gyenge hozzá és egyik sem bírja el a konfigot. Ezért kérdeztem meg negyvenszer, hogy milyen van benne, hogy kizárhassuk, mint a probléma forrását. Ha nem tudsz/nem akarsz választ adni, akkor nem tudok segíteni.
2015. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a tap marka m'eg semit nem mond, teljes pontos tipus szamit

hamindegyikel sporoltal akkor megis joval tobbet koltotel ra mintha 1 jot vetel voln


nem, nem kel 290 hez min. 750w os

megfelelo 450 es tap is konyeden! viszi


50% on 69 fok?

nevetseges, ez kimondotan huvos


de ted mar fel azt a szerencsetlen haz oldalat es ha javul vagy maradnak fokok hagy is fent


Chieftec sajnos szort minoseget cimkez igy tipus szamit

HKC nem minosul tapnak

FSP is kise szortan is gyart es nem ritka a gyarihibas a jobbak kozt se de garival megoldhato


elenben agai szamitanak, hogy elbirjak e amit rakotsz


nem tudhatam hogy jo a lapka bordazasa

2015. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!