Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melegszik a gép valóban? Van...

Melegszik a gép valóban? Van mitől félni?

Figyelt kérdés

Nem rég vásároltam R9 290-es VGA-t a gépbe, meg egy új tápot. Az új táppal a gép fura hangokat kezdett kiadni, mintha szikrázna, 1-2 napig nem foglalkoztam vele, aztán kezdődtek a kék halálok. Elvittem a gépet szervizbe, ahol kicserélték a tápot. Ezzel az új táppal már nem adja a hangot szóval a szikrázás megszűnt, viszont szerintük a kék halált a túlmelegedés okozza.


Ventilátorok tönkelegét akarják velem megvetetni, vagy azt kérik, hogy szedjem le a ház oldalát. Nos én egyiket se szeretném, max a ventillátort megveszem, csak feleslegesnek érzem. A processzorom egy AMD X4 Phenom 955 viszont nem a gyári ventilátor van rajta, hanem egy Cooler Master hyperX TX2-es. A VGA Sapphire, dupla ventivel.


Lőttem egy képet Aida64-ből a hőmérsékleti adatokról (a ház oldala le van szedve, a gép épp nincs terhelés alatt):

[link]


Mikor a ház oldalát felteszem 3-4 fokkal nőnek meg ezek az adatok, terhelésre olyan 55-60 fokos lesz a CPU a VGA-val együtt.


Azt hozzátenném, hogy végig vittem a GTA V-öt a géppel és a szar hangú táppal, tehát szerintem itt ha valami ludas volt az inkább a táp, viszont remélem valaki, aki jobban ért nálam hozzá tud valami tanácsot adni, hogy tényleg vészes a helyzet vagy csak riogatnak engem, mert a szervizben azt mondták, ha nem veszem le az oldalát vagy nem veszek ventilátort az egész tönkre mehet. Márpedig én nem látom, hogy bármi melegedne. Ha szükség van további infókra csatolok képet és válaszolok.


Köszönöm a segítséget, minden választ szívesen várok!



2015. jún. 9. 18:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hülyeség amit az infóboltban mondanak, csak meg akarnak vetetni veled mindent szart. 80 fokig jó a kártyának.
2015. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mit gondolsz az oldala is visszamehetne rá? Mert szerintem igen... Én is marhaságnak tartom, csak nyilván kicsit megijedtem, mert most ruháztam be rá, ha valami elszáll nincs pénzem cserélni... És egy ideig sajnos nem is lesz.
2015. jún. 9. 18:43
 3/26 kérdező.. ***** válasza:
Nagyon jók ezek az értékek.Nem kell semmit piszkálni ezen.Nyugodtan tedd visszateheted az oldalát is.
2015. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

[link]


Kapott egy 10 perces stresszt. Ez lett belőle (oldala még mindig nincs rajta)

2015. jún. 9. 18:59
 5/26 kérdező.. ***** válasza:
Tökéletes.
2015. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

60 fokig nem kell agódni a procinál.

a kékhalálokat a táp okozta,méghozzá azzal,hogy kevés áramot adott.

nem fontos,de nem is árt,ha a gépházba van beépítve két venti,egy előre,ami tolja be a hideg levegőt,egy meg hátra,ami húzza ki a meleget.

a két venti durván 2000 ft ( 1000 ft darabja ) ennyit ki lehet bírni.

2015. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Az elejében és a hátuljában is van már venti pont úgy ahogy írtad. Velem az oldalára akarnak rakatni mégegyet, a gépház egy szellőző nyílásába, vagy vegyem le a ház oldalát, ezt tanácsolták.
2015. jún. 9. 20:53
 8/26 kérdező.. ***** válasza:
Nálam csak 1 venti van hátul,mégis tökéletes a hűtés.
2015. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Alsó tápos házam van, erre is fogták, hogy nem teljesít jól a cucc. Nem tudom ez miben befolyásol bármit is.
2015. jún. 9. 21:08
 10/26 kérdező.. ***** válasza:
Ez semmit nem befolyásol.
2015. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!