Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért torz a monitoron a kép,...

Miért torz a monitoron a kép, ha az NVIDIA driverét használom? Van rá megoldás?

Figyelt kérdés

Win7-et feltelepítem, és beállítok 1280x720-as felbontást. Tökéletes a kép.

NVIDIA driver telepítése után pedig a képernyő alján és tetején 4-5cm-es fekete csík lesz, és a kép összenyomódva torzan jelenik meg.


2015. máj. 13. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Állítsd be újra a felbontást.
2015. máj. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismét be kell álltani a felbontást és a szín menyiséget +a frissítési gyakoriságot


pl:1280x720/75hz 32bit

2015. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már megtettem, újra indítottam. Semmi.

Másik gépen más konfiggal és monitorral is ugyanez van.

2015. máj. 13. 21:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Monitorról és vga kártyáról tudnál mondani valamit

tipu ?

2015. máj. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kábel is másik volt? miért érzem úgy hogy a vga kezdi megadni magát?
2015. máj. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy két laptoppal is hasonló a probléma, bár azok nem NVIDI-ások.


Tehát a WIN7 beépített driverével az 1280x720 felbontás tökéletesen kitölti a monitor képernyőjének 100%-át.

Telepített driverek esetén ezen a felbontáson (és persze több másikon is) a kép hol többet, hol kevesebbet, de összenyomódik.


Az LCD monitorok esetén a windóz felismeri a képernyő paneljének felbontását és ez alapján 3-4 képaránynak megfelelő felbontást javasol.


Én olyat próbálok, ami elvileg egy nem hozzáillő képarány, de e a WIN7 gyári drivere mégis simán átlépi ezt a problémát és teljes megjelenítést biztosít.

2015. máj. 14. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:
A 7 es hány bites milyen kártya ?
2015. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!