Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R9 270X hirtelen túlmelegedés,...

R9 270X hirtelen túlmelegedés, takarítás után?

Figyelt kérdés

A barátom nemrég kipucolta a számítógépét, és mivel már nincs garancia a tápegységére, azt is felbontotta, hogy kiszedje belőle óvatosan a rengeteg koszt.


Eleinte volt egy kis probléma a gép elindításával, a videokártya nem akart elindulni, aztán a HDD-t nem ismerte fel, de végül is kiderült, hogy ez csak néhány kihúzódott tápkábel miatt volt.


Viszont most amikor bekapcsolja a gépét, alapból 65°C-ra felmelegszik, játék közben (pl. Payday 2) pedig szinte azonnal felmegy 90-95°C-ra, már a főmenüben.


Lehetséges, hogy valamit tönkretett a tápegységben, az vezethet ilyen problémához? Vagy pedig a videokártya a probléma forrása?


A kártya Gigabyte R9 270X Windforce.

Alaplap: Asus P8P67

Tápegység: OCZ 700MXSP


Már minden lehetséges angol nyelvű weboldalt végigböngésztem.



2015. ápr. 8. 20:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok az eredményre.

A kártyához van tápcsatlakozó? Hallottam már olyanról, hogy volt hozzá, nem lett bedugva, de működött.

2015. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
R9 270X-hez és az ilyen "újabb" kártyáknál már van táp csati. És ha forog a ventije akkor nyilván bedugta :) Amúgy meg én is várom az eredményeket.
2015. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nos, az újrapasztázás után 40-41°C körül van alapjáraton játék után. Korábban harmadjára csökkentett órajelek mellett sem akart 60°C alá menni.


Játék alatt, erős grafikai processzorigényes részeknél felmegy 85°C körülre, egyébként 75°C körül van max. beállítások mellett.


A ventillátorok is 20%-kal lassabban mennek.


Ez körülbelül megegyezik a hiba jelentkezése előtti értékekkel.


Köszi a segítséget, még egyszer.

2015. ápr. 9. 18:14
 14/14 anonim ***** válasza:
Nos igazán nincs mit :)
2015. ápr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!