Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » R9 270X hirtelen túlmelegedés,...

R9 270X hirtelen túlmelegedés, takarítás után?

Figyelt kérdés

A barátom nemrég kipucolta a számítógépét, és mivel már nincs garancia a tápegységére, azt is felbontotta, hogy kiszedje belőle óvatosan a rengeteg koszt.


Eleinte volt egy kis probléma a gép elindításával, a videokártya nem akart elindulni, aztán a HDD-t nem ismerte fel, de végül is kiderült, hogy ez csak néhány kihúzódott tápkábel miatt volt.


Viszont most amikor bekapcsolja a gépét, alapból 65°C-ra felmelegszik, játék közben (pl. Payday 2) pedig szinte azonnal felmegy 90-95°C-ra, már a főmenüben.


Lehetséges, hogy valamit tönkretett a tápegységben, az vezethet ilyen problémához? Vagy pedig a videokártya a probléma forrása?


A kártya Gigabyte R9 270X Windforce.

Alaplap: Asus P8P67

Tápegység: OCZ 700MXSP


Már minden lehetséges angol nyelvű weboldalt végigböngésztem.



2015. ápr. 8. 20:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A szétszedés és takarítás előtt alapjáraton 40-45°C körül volt a kártya, hosszabb terhelés alatt is 80°C alatt maradt.
2015. ápr. 8. 20:33
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha a VGA-t is szétszedte, és utána b*s+ta újrapasztázni, akkor simán az a probléma.

Egyáltalán forognak a ventik, visszadugta a 6 pines kábelt?

2015. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem a VGA-t szedte szét, bocsánat a félreértésért.


Külön megemlítettem neki, hogy ne szedje szét egyelőre, mert a probléma még csak most jelentkezett, és másnak sem oldotta meg az újrapasztázás. Illetve, hogy kipróbálhatná más gépében a kártyát, hogy annak van-e baja.


Malware-t a gépen nem találtunk, egyébként, ami okozhatná ezt.

2015. ápr. 8. 20:39
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, a ventik forognak, a kártya működik, vissza lett dugva. A fordulatszámukkal sincs gond.


A túlmelegedés a gond.

2015. ápr. 8. 20:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Teljesen szétszedte a gépet?

Processzor kiszedés volt-ha igen pasztát nyomott-e rá újat?


VGA-ról levette a ventilátort és vissza rakta? Ha igen tett rá pasztát?


VGA hibája is lehet a melegedéstől.

2015. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5#vagyok még. Milyen programmal néztétek a hőfokot. Egy Screen-t csapnál róla ha tudsz? A pontos hőfokokkal.
2015. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor lehet újra kellene pasztázni. Ha régi a paszta megkeményedik mint a cement. A vga kiszerelésénél lehet kicsit feszigetve lett elrepedhet a megkeményedett paszta. Le kell tisztítani a gpu-t a bordát ,és valami normális pasztát rátenni! Majd újra ellenőrizni az összes csatlakozót,az sem árt ha kihúzod ,és újra bedugod!
2015. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7 vagyok. A hőfokot ellenőrizheted a gpu temp nevű progival vagy pl oc guru2-vel. A procit meg core temp!
2015. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#5: A CPU-t nem, csak a hűtőjét szedte ki, ami komolyabb tisztítást igényelt. Újrapasztázva a CPU nem lett, de korábban 60 fok körül volt, most a tisztítás óta 40.


VGA venti nem lett levéve, nem lett újrapasztázva.


Ellenőriztük MSI Afterburner-rel, AMD Catalyst Control Centerrel, GPU Temppel, HWMonitorral, úgy láttam, a vélemények megoszlanak, hogy ki mit tart hasznosabbnak, pontosabbnak.


MSI Afterburnerben, GPU Tempben, CCC-ben megegyeznek a mért hőfokok. 60-65 fok körül, de 60 alá biztos nem megy. CCC-ben csökkentett órajelekkel 55 fok. A screenshot most nem fog menni, bocsi. A GPU magórajele 450 Mhz, ez alá nem is kúszik (nem vagyok nagy szaki, de gondolom, ez normális), bár fölé se, terhelés alatt se. A memória órajelet Dotához most lejjebb vette, az 750Mhz-n áll.


#7: A VGA-t többször ki-beszerelte, idegességében. Az újrapasztázást holnap megpróbálja. Tom's Hardware-en is ezt javasolták, illetve hasonló problémáknál mások is ezt kapták.


Egyébként, MSI Afterburnerben a ventillátor sebességét lejjebb véve (automatikusan 55% körül van) minimálisra, nem változtat semmit. Ebből következtetnék, hogy nem a ventikkel a gond.


Köszi a tippeket, srácok.

2015. ápr. 8. 21:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Aricooling MX-4-es pasztát használtam a gtx 770-em nél nagyon tuti lett. (nem vezeti az áramot szürke paszta). De FONTOS MX-4-es. Pl procimnál I7 3770K -nál a sima fehér pasztával összehasonlítva kb -10 fok!
2015. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!