Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan érdemes összerakni/vásá...

Honnan érdemes összerakni/vásárolni egy teljesen új PC-t?

Figyelt kérdés

Üdv! Még az idei év során szeretnék egy teljesen új konfigurációt megépíteni a régi sok évet kiszolgált helyett. 250 ezer forint körülire gondoltam, főleg egy közepes gamer pc-re, bár ez most irreleváns a kérdés szempontjából.


Eddig két elég jó webshoppal találkoztam a hardvervásárlással kapcsolatban. Az egyik az ipon a másik pedig a pcx. Mindkét helyről vettek már azóta is tartó elégedettséggel rokonaim vagy haverjaim hardvert, de én több szem többet lát alapon kérdezném, hogy van e még ezeken kívül megbízható, minőségi és árszínvonalat tekintve is elfogadható webshop esetleg konkrét üzlet/bolt. Minden hardverből dobozos-újat vennék, jelen esetben a használtak nem játszanak és budapesti elérhetőségű dolgok érdekelnének.

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. ápr. 6. 23:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez a ketto mar ma se valami eros,a GTX 750 kifejezetten gyenge.
2015. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

9: ha egy olyan gépet keres, ami a következő 5 évben vinni fogja a MS WORD-ot, akkor válassza ezt.

Ha játszani akar, akkor négymagos a minimum már. Nézd meg a mai játékok gépigényét. Ami most ajánlott, az kb. 3-4 év múlva minimum lesz.

2015. ápr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a további válaszokat is :) a hardverek terén egyébként tisztában vagyok, hogy mit szeretnék, sokat terveztem már, hogy miket pakolnék a konfigba. alapvetően nem atomerőművet szeretnék, tehát proci esetében csak i5-ösből tenném a felsőbb kategóriáját, nem pedig i7-et. videókariból amd radeon lesz ddr5-ös 1gb-os hogy megemlítsem ezt is. egy közép-felső kategóriás dologban gondolkozom, amivel egy CS:GO azért tud menni max grafon jó fps-el és ha kijön egy jó új játék, annál se kelljen kompromisszumokat kötnöm.
2015. ápr. 8. 15:52
 14/14 anonim ***** válasza:

Az intel új asztali profijai nem lesznek kompatibilisek a mostani foglalatokkal, így a jövőbeli bővíthetőségnek a mostani paletta vége szab majd határt.

Egy i5-ös procival (4. generáció) már abszolút nem lősz mellé, időtálló, erős darabok. Játékra teljesen tökéletesek.

A Radeon szériából 1GB mára kevéske, főleg ez a processzor mellé. A mai kártyák minimum 2, de gyakrabban már 3 és 4 GB vrammal jönnek ki (R9 270x 2GB, R9 280 2-3GB, R9 280x 3-4GB, R9 290 4GB... stb. határ az ég). Ezért ne tegyél a cpu mellé valami régi, alsó-közepes 1 gigás kártyát, mert akkor pont a géped ereje veszik el. Ehhez a procihoz én R9 280-tól felfele ajánlanék AMD fronton és GTX 760/GTX960-tól NVIDIA fronton.

2015. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!