Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb? Geforce gtx...

Melyik a jobb? Geforce gtx 970 vagy AMD R9 290?

Figyelt kérdés

2015. márc. 26. 16:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
R9 290. Ténylegesen benne van a 4Gb memória, de cserébe jobban meléegszik mint egy GTX 970 és többet fogyaszt. Mindegyik egy jó ár/érték arányú kártya. Amelyik jobban tetszik, egyikkel sem lesz gondod szerintem.
2015. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. márc. 26. 19:21
 13/20 anonim válasza:
9%
GTX 970, biztos nem fogsz csalódni!
2015. márc. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2%
Egyertelmuen gtx 970, a maxwell nagyon jó, keveset fogyat es jobban is teljesit. Meg egyebkent is mert nvidia es ott mindog kapsz tamogatast driveressen míg az amd nel félévente van egy XD röhely, most valtottam r9 280x rol gtx 980 ra. Eg es fold a ketto sokkalta jobb a gtx 980 . Alapbol az elsimitas az nvdia technologiaja, szoval amdn meg az se megy meg meg sok minden mas csak az nvidian van.
2015. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Azért ne túlozz, de köszönöm :)
2015. márc. 30. 20:44
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
nem tulzolk tudom, miröl beszelek
2015. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A GTX980 kétszer erősebb és háromszor annyiba kerül, maga az architektúra és évekkel újabb azaz nem is tudom miért csodálkozol, hogy a GTX980 jobb. A Maxwell egyik nagy vívmánya a fogyasztás és a játékok alatti hatékonyság (maga az architektúra cGPU-s szemszögből butult, de ez a többséget nem érinti. A teljes DX12 támogatás sem megoldott, de talán ez sem lesz nagy hátrány gyakorlatban). Én drivereket is ritkán cserélek (ha nem muszáj, akkor minek) és általában nincs is rá szükség, pedig hosszú évekig nyúztam Radeon kártyákat (most éppen megint Geforce karim van egy GTX960 személyében, de nem sok képi, driveres vagy egyéb minőségbeli különbséget nem tapasztalok. Az elmúlt 15 évben volt 7 geforce és 6 Radeon kártyám...Én is tudom, miről beszélek. Ahogy utánanéztem a computer grafikai aliasing / anti aliasing témákról már a '70-es években voltak könyvek, így nem hiszem, hogy ez az "nVidia technológiája". Ezen felül persze van sokféle eljárás, ezek közül van ami gyártóspecifikus. Lényeg a lényeg: mindkét gyártó jó termékeket gyárt és remek megoldásokkal tudnak előrukkolni. Ennyire fényezni az nvidia kártyákat sem kell, most van egy jó szériájuk (játékos és energiatakarékos szemmel), de holnap lehet, hogy máshogy lesz. Szemellenzőt tessék eldobni és a dolgokat a helyükön kezelni.
2015. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Érdemes drivereket frissíteni, mert néha tud dobni a teljesítményen. Ha már GTX 960-ad van, akkor ott a Geforce Experience és ott egy kattintás a driver frissítés. Nekem eddig volt egy Ati Radeon 9200, most van egy Nvidia GTX 750 Ti. Mindkettővel tökéletesen megvagyok elégedve.
2015. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az Experience-t nem telepítettem, engem idegesít az ilyen hülyének nézős segédalkalmazás, Radeonnál sem kértem a GE/Raptr-ból. Persze a hardveres transzkóder alapú videorögzítés hasznos feature lehet, de nekem nincs rá szükségem.
2015. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik és használom is. Viszont ez abszolút magányügy, nekem pl. nincs vírusirtóm, mivel szerintem hülyeség és kész.
2015. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!