Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell 30 ezerért "gémer"...

Miért kell 30 ezerért "gémer" egér valakinek, ha egy 1000 Ft-ossal is profi a csávó?

Figyelt kérdés
Teljes mértékben parasztvakításnak tartom ezeket a csúcs dpi-s segget is kinyaló egereket, azon kívül, hogy kényelmesebb valamivel, több haszna nincs. Én a legolcsóbb Genius-t veszem, mégis pofátlanul jól játszom, nem értem... Isten vagyok? :D

#egér #sajt #mákostészta #tűzőkapocs #atombombarobbanás #cseresznyefabimbó
2015. márc. 9. 08:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
#8 dotához minek ilyen egér? 2500 óra dota után azt tudom, hogy a razer nostromo-m nélkül kínszenvedés lenne néha. WoWban ugyan ez volt, néhány billentyűzet / egér valóban képes nagy előnyhöz juttatni a játékos. De különben ott a razer naga, ami kifejezetten stratégiai / sok gombos játékokhoz van, gondolom az sem véletlenül népszerű. De abban igazad van, hogy ott nem a szenzor a fontos.
2015. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez nagy tudomány, simán menj be paintbe és húzz egy egyenes vonalat a legvékonyabb ceruzával, aztán nagyítsd ki és meglátod, mennyire nem egyenes, pedig te "egyenesen" húztad.

Nem mind1 a siklása, nem mind1 a fogása, nem mind1, hány hertzen dolgozik, mennyi jelet küld másodpercenként, milyen szenzora van, hány kattintást bír ki.

Nekem Logitech G400 van, még akkor 9K volt, mikor vettem, ma már 17, de ma is ezt venném, ég és föld egy másik egérhez képest és jobban is játszom vele, pedig anno a Medal of Honort én is egy 1500 ft-os 800 dpi-s optikai egérrel játszottam és nem voltam rossz benne.

2015. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pontos, kifejtett válaszokat. :) Mondjuk paintben szerintem egy drága egér is ocsmány vonalat húzna, aki igényes, az minimum precízebb szoftvert keres magának.


Persze, kényelmesség, anyagminőség szempontjából én is megértem a felárat.


Egyébként vicces a WoW esetében a gamer egér. Beszarok néhány válaszon. :D

2015. márc. 9. 11:27
 14/24 anonim ***** válasza:

egy uber sci-fi kinezetu, sulyokkal ellatott, huppi lila szinekben vilagito es 10 fele dpi beallitasos eger tenyleg inkabb parasztvakitas.

leginkabb az extra gombokert veszik, sokaknak megeri az a par gomb a felarat, kenyelmesebb jatekiranyitasrol en sem mondanek le.

2015. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Indokold meg miért viccesebb egy sok gombos egér egy sok gombos játékhoz, mint egy precíz egér egy fps játékhoz.
2015. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
WoW-ban aki nem csak lötyög, hanem komolyan veszi a játékot pve és pvp szinten is, simán fog használni (legalább) 12 makrót. Kényelmesebb azt megtanulni és használni, mint mozgás közben wasd mellett legtöbbször elb**zni az alt+6-ot, vagy a ctrl+7-et. Szóval azért annak is van piaca.
2015. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
B+... :D Nem olvastam el figyelmesen a válaszodat, azt hittem még mindig a DPI-nél tartunk. :) Bocsánat.
2015. márc. 9. 12:05
 18/24 anonim ***** válasza:

Egy magas pontosságú egér (7-8000 dpi) tizenpárezer forint körül kapható, tehát a harmincezres megközelítés eléggé szélsőséges. Elég zavaró, ha be szeretnél célozni valamit, de azt a maradék 1 mm-t valahogy nem érzi az egér, és nem mozog át a kurzor, emiatt akár egy másodperc is elmegy azzal, hogy mozgatni próbálod. A magas érzékenység emiatt létfontosságú, a jó érzékelők, a stabil és prémium anyagminőség. Fontos, hogy a mikrokapcsolók ne menjenek tönrke 2 hónap után, na meg vizuális nyalánkságokat is pakolnak az ilyen egerekbe, belső memóriát, adott esetben súlyokat, ergonómiailag teszteltek az adott gamer fogáshoz, hogy ez is eredményezzen pár 10 ms reakcióidő javulást, nem fárasztja annyira a kidolgozottsága a kézizomzatot... stb.


Természetesen az arany középút a legjobb. Egy 10-15000-es egérnél drágábbat venni javarészt nem érdemes. Az 1000ft-osok között is van olyan, amit évekig nyúzhatsz, csak cserébe azok nem annyira pontosak. Én úgy vettem észre, a 4-5000-es kategória a legveszélyesebb. Külcsínnel próbálják magukat gamernek eladni, de belsőleg még az ezer forintostól is elmaradnak.

2015. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató, elgondolkodtató. És amit a legveszélyesebb kategóriában (~5000 ft) ajánlanál? Kíváncsi lennék, mi az a darab, amiért talán még pénzt is megérné kiadni, nagyon tartjátok az igazatokat. Talán még ki is próbálnék egyet, ha annyira erőltetitek a pozitív oldalát.
2015. márc. 9. 13:13
 20/24 anonim ***** válasza:
37%
Mielőtt félreértésekbe kerülnénk: nincs olyan, hogy gyorsabb egér. Bemégy a Windows vezérlőpultban az Egér menübe és úgy lövöd be magadnak ahogy tetszik. A túl nagy sebesség a pontosság kárára fog menni, de egy WoW-ban vagy MOBA játékokban még egy 400 dpi-s egérrel is bőven el fogod találni az ikont/targetet/akármit, ahhoz nem kell a csúcskategóriás érzékelő - a té érzékeid vállnak szűk keresztmetszet, nem az egéré. Anyagminőségen meg röhög a vakbelem - Steelseries és Razer pont ugyanazokból a műanyagokból dolgozik, mint a legolcsóbb kínai, csak jó esetekben bevonatolják (s ez a bevonat hosszú távon undorító koszos cafatok formájában majd levállik). A Logitech, Microsfot és az IBM egerek anyagminőségével voltam eddig többé-kevésbé megelégedve, pedig járt már néhány rágcsáló a kezem alatt.
2015. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!