Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le a gépem játék...

Miért fagy le a gépem játék közben?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy új gépet az alábbi konfigurációval:

AMD Athlon II X4 860K

Arctic Cooling-Freezer A11

Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz RAM

AsRock FM2A88M Extreme 4+

Cooler Master G600 600W táp

Gigabyte Radeon R9 270 videokártya

Windows 8.1 Pro 64-bit


Játék használata közben (pl. War Thunder) kb. 15 perc után lefagy a gép. Szabályosan először elmegy a hang, utána kb. 5 másodperc múlva a képernyő is lefagy, az egér nem mozog, alt+f4-re nem reagál, újra kell indítani.

Garanciális szervizbe már visszaküldtem, és másik szervizbe is, de mindkét helyen azt mondták, a hardvernek nincs semmi baja. A Windowst már újratelepítettem, és próbáltam Windows 7-tel is, ugyanez a probléma. Másik játékok alatt is lefagy.



2015. jan. 30. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

És amikor megkérdezik, hogy mi a bajom az AMD-vel, akkor én vagyok a segg, hogy ilyen kérdéseket keresgélek válaszul.


Ha két helyen is azt mondták, hogy nincs baja, akkor vagy nem tesztelték, vagy nem öt percnél tovább - nem kifejezetten szokásuk. Elsőkörben nézd meg AIDA-val a hőmérsékleteket, nem melegszik-e túl valami (északi híd és vram), aztán ha semmi, terheléses teszttel is próbáld ki, mondjuk OCCT. Ha úgy is kifagy, akkor meg pucold le a drivert és kérj kölcsön egy videokártyát valakitől.

2015. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Gépház?

#1 +1

Túlmelegedés +1 ellenben valami hibát hoz elő szerintem lapal lesz gond de bármi lehet

2015. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

memtest86+

HDD Sentinel

Speccy

...

2015. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Gépház: Sharkoon VS3-V Chrome

AIDA64-et telepítettem, 100%-os CPU terhelés mellett sem ment 60°C fölé.

2015. jan. 30. 21:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Teszteltem FurMark-kal, és 25 perc után kifagyott 1920x1080-ban. Amikor lefagyott a GPU hőmérséklete 86°C volt. Ez normális, hogy ennyi idő után lefagy? Ezért érdemes lenne visszaküldeni a szervizbe (van rá garancia)?
2015. febr. 7. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!