Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet, hogy a gépen...

Mitől lehet, hogy a gépen magától újraindul?

Figyelt kérdés

(windows 8.1 64bit, intel i5, 3 éves gép)

Eltérő időközönként, fogja magát, mintha csak kikapcsolnám, leáll, majd újraindul. Van, hogy kikapcsolt állapotában is fogja magát és elindul.

Ez utóbbit figyelmen kívül hagyva, az alaplapon és a tápon a hibátlannak látszanak a kondik. A tápot már cseréltem újra (550w, a régivel megegyező módon). Tápkábel csere megvolt. Még a videókártyát is kivettem. Másik vinyót is próbáltam. Még ha csak a Biosba lépek be, ott is (legfrissebb BIOS van rajta.) Alaplapon elem csere megvolt.

Csere alaplapot hirtelen nem tudok szerezni, mert 1156-os, az meg már nem terem minden bokor alatt.

Ötletek? Minden verzió érdekel, ami a hibát okozhatja.


2015. jan. 29. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak az alaplap lehet a ludas, nem lehet, hogy a billentyű/egér wakeup be van kapcsolva?

Pl ha megmozdítod az egeret, bekapcsol a gép.

Vagy az usbpwr jumper leesett, vagy nem a helyén van.

2015. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Néztem, és át is dugtam, de az usbjumper a helyén van. Bár igaz, valamiért az front oldali USB-bemeneten egy külső vinyó már nem megy el, csak egy pendrive, vagy bármilyen eszköz. Ezt sem értem.

Illetve a Te verziód sajnos még nem magyarázná, hogy miért kapcsol ki a gép. :/ De azért köszönöm :)

2015. jan. 29. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a táp jó, és az USB portok mégsem adnak elegendő áramot egy külső vinyóhoz, akkor lehet, hogy az alaplap tápáramkörei haldokolnak.

...de ez csak egy tipp.

2015. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami. Okozhatja ez a hiba azt, hogy önszántából időnként bekapcsol?
2015. jan. 29. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!