Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem újraindul...

A számítógépem újraindul magától. Mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés

Alapból win 8.1 volt a gépemen. Ilyenkor ha bekapcsoltam kiírt egy olyan hibát, hogy: Your system has failed to boot several times before. To reconfigure your system press F2 or DEL.

De ez annyira nem zavart, 10s után eltűnt és a gépem ment probléma nélkül.

Úgy döntöttem, visszarakom a win7-et. Mikor felraktam olyan hibába ütköztem, hogy mikor bekapcsolom a gépet 99-es szám van írva a jobb alsó sarokba, és lefagy. Kihúztam a gépet az áramforrásból estére, reggelre ez a probléma megszűnt. Mikor a gépet bekapcsoltam már nem jött a jó megszokott: Your system has failed to...

Ehelyett rögtön indult. Eddig semmi probléma. Elkezdtem a drivereket telepíteni, és ekkor semmi figyelmeztetés, mintha áramszünet lenne rögtön elmegy a kép, és indul a gép BIOS-tól kezdve. Először ez még nem is zavart. De miután ilyeneket, hogy skype, teamspeak, steam raktam fel egyre többször indult újra. Az üdvözlőképernyőről is újraindult. Neten olvastam, hogy elavult driver lehet, ezért IO Driver Booster-rel, illetve Driver Genius nevezetű progikkal felraktam azokat is. Még mindig meg volt a probléma. Gondoltam arra is hogy a BIOS elavult, azt is frissítettem. Nem segített. Bánatomban felraktam újra a windowns 8.1-et. De ugyanúgy újraindulgat.

Gyanakodtam hibás ventilátorra is de felnyitottam a gépet és az összes működött.



2013. dec. 24. 12:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A gépem:

Alaplap Asrock 970 Extrem4

Proci:Amd Fx 8320 3,5 Ghz

Vidikártya: AMD Radeon HD 7900 Series

8Gb ram

2013. dec. 24. 13:03
 2/11 macika55 ***** válasza:

Valamit cseréltél mostanában a gépben.

HDD,Ram,Proci

2013. dec. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, 1 hónapja vettem a gépet (komplett)
2013. dec. 24. 17:23
 4/11 macika55 ***** válasza:

Aida64-el nézd meg a hőmérsékleteket.

Proci,VGA,alaplap,

2013. dec. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindegyik normális (30-32C)
2013. dec. 24. 18:47
 6/11 macika55 ***** válasza:

Akkor az elejéről.

Bios reset(elem ki majd be)

Biosba lépj be,nyomj egy load optimized beállítást.

Újraindítsd,biosban nézd át a beállításokat.

HDD ahci mód.Vga amelyiket használod elsődleges legyen.

Ram,proci stb.

Újraindítás és tedd fel az op.rendszert.

Persze törölj mindent a meghajtóról,formázd partícionáld.

2013. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

*macika55

Köszönöm az eddigi válaszaid!

Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen elem (nagyjából, hogy néz ki vagy hol van), illetve, hogy a ram,proci stb-t hogy érted? Azokat is állítsam elsődlegessé?

+ SSD-m is van és ezen van ugye az op rendeszer. AHCI módot beállítom rá, de a HDD-t muszály formáznom, vagy elég csak az SSD formázása?

2013. dec. 24. 20:28
 8/11 macika55 ***** válasza:

A gomb elem kb.1-1.5cm-es mint a quarc órákban van.

Az alaplapon van a fehér és a kék pcie(VGA) aljzat között.

Óvatosan pöcköld ki,majd 1 perc múlva tedd vissza.

A bios gyári beállításra áll.

Elindítod a gépet belépsz a biosba,nyomsz egy "load optimized" beállítást.Vagyis optimális beállítás.

Tedd be a telepítő CD-t,az optikai meghajtó legyen az első a BOOT menüben,második az SSD.Újraindítás.

Telepítés menüben az SSD összes partícióját töröld,majd formázd és arra mehet az op.rendszer.

A ram procit hagyd úgy ahogy van.

Sok szerencsét.

2013. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi segítséged!

A bekarikázott rész a BIOS? [link]

Bocsi, csak biztosra akarok menni,mert elég drága volt a gép.

2013. dec. 25. 15:32
 10/11 macika55 ***** válasza:
Igen az ,csak óvatosan vedd ki.
2013. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!