Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép újraindul magától,...

Számítógép újraindul magától, mi a hiba?

Figyelt kérdés
Szóval ma kezdte el ezt csinálni, nem nyúltam hozzá, nem nyúltam bele. Szóval gépezek és egyszerűen lekapcsolt a gép (pár másodpercre ténylegesen ki is kapcsolt azt hiszem), ezután pedig újraindult. Most megint tudom hazsnálni, de ezt már 2x eljátszotta, hogy lekapcsolt és újraindult. A tápra gyanakszom, vagy szerintetek más is okozhatja ezt?

2014. dec. 8. 15:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy 1 órája se megy a gép, és ezidő alatt 2x ezt megcsinálta. Egész délelőtt ki volt kapcsolva, szóval nem lehet forró.
2014. dec. 8. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen a konfigod, és milyen op. rendszer van a gépen?
2014. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a tápra tippelnék először. Vagy BIOS.
2014. dec. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
XP van, de tényleg nem nyúltam hozzá, eddig több hónapig semmi gond nem volt.
2014. dec. 8. 15:58
 5/8 A kérdező kommentje:
A táp az úgy kb. 1 éve volt cserélve.
2014. dec. 8. 15:59
 6/8 anonim ***** válasza:
1 óra alatt főleg játéktól azért már be tud melegedni a gép. Először is pucold ki a belsejét, az összes koszt, port a ventikről, a tápból, procihűtőről...stb. Ellenőrizd, hogy megy e mindenütt az összes ventilátor. Ezután ha még mindig nem okés meg kéne nézned aida 64 nevű progival a procid hőfokát, ha magas akkor szedd le a hűtőt és pasztázd újra. Ha a hiba még mindig fenn áll akkor a leggyanúsabb elem a tápegység, ismerőstől kérj kölcsön egyet, ami tuti jó és elbírja a géped is, majd azzal teszteljétek lehetőleg minnél nagyobb terhelés mellett.
2014. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! :) Elhiszem hogy be tud melegedni, de volt hogy egész nap ment, és mégse kapcsolt ki magától. Délelőtt ma ki volt kapcsolva, szóval úgy értettem azt, hogy nem lehet annyira forró. De amúgy most már 1 órája nem kapcsolt ki... Érdekes.
2014. dec. 8. 16:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen utána kell ilyenkor nézni mert a rossz áramellátás a gép más hardvereit is tönkreteheti.


Lehet az alaplap is, Hőfokot biztos, hogy érdemes nézni.

2014. dec. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!