Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek...

Polarbeer kérdése:

Mi lehet a baja a gépemnek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Egy elég régi gépről van szó, amit most újra levettem a szekrény tetejéről. Bekapcsol, biosz végigfut, Windows, minden oké, zene megy, Internet megy, videó megy. Aztán egyik pillanatról a másikra leáll. És mikor ismét be akarom kapcsolni, nem kapcsol be / eljut a biosz során valameddig, és leáll / fut minden tökéletesen, és a zeneszám közben, amit hallgatok rajta, leáll.


Légyszi, segítsetek, mert meg szeretném csinálni / csináltatni, ha lehet, már Karácsonyra. Köszi!



2014. dec. 8. 10:47
 1/6 Tengor ***** válasza:

Valószínűleg valami hardveres baja lehet: táp, alaplap, memória.

Ránézésre nehéz megmondani, csere alkatrészekkel lehetne kiszűrni.

2014. dec. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod sokat állt egy szekrény tetején, ezért először is egy nagytakarítást csinálj a belsejében, fújasd ki az összes port a ventikről, hűtőbordákról stb. Lehetséges, hogy a kosz miatti túlmelegedéstől kapcsol le.

Ezután, ha fenn áll még a hiba, akkor kezdhetsz gyanakodni a gép különféle elemeire elsőnek tápegység, ha van ismerős, aki tud egyet kölcsönadni akkor rakjátok bele és egyből kiderül. Ha ez sem segít írj rám hátha tudok még segíteni.

Amúgy nem dob a gép semmi hibaüzenetet, kékhalált csak úgy leáll?

2014. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget, a porra, koszra nem is gyanakodtam! Egyből úgy fogtam hozzá, hogy tápcsere, mert az előző táp elszállt. Úgyhogy reménykedem benne, hogy jó tápra sikerült cserélnem. Aztán általában bekapcsolás után 5 - 10 percig futott, és megszakadt ott, ahol épp csináltam rajta valamit. Szóval elképzelhető, hogy túlmelegedés, valóban.


Kipucolom, és írok! :)

2014. dec. 8. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Ez 100% hogy túlmelegedés, sőt, látatlanban megmondom, hogy proci túlmelegedés. Proci hűtőt kapd le, tisztítsd ki rendesen, nézd meg megy-e a ventillátor, majd hővezető pasztával kend újra.
2014. dec. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Valóban, nem ment a processzor ventillátora. Kipucoltam, bekapcsoltam, és tökéletesen működik! :)

Köszönöm a segítséget!

2014. dec. 8. 16:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Hála ég csak ennyi baj volt, örülök a sikernek, ezek után kicsit sűrűbben ejtsd meg a gép takarítását és remélhetőleg a jövőben sem lesz baj!
2014. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!