Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik a videókártyám?

Miért melegszik a videókártyám?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az lenne a problémám, hogy a videókártya alap helyzetben, tehát ha lóg egy kicsit lefelé (a súlya miatt), akkor 70-fokon üzemel, ami teljesen normális. Ha viszont beállítom vízszintbe a gépházamban lévő videókártya tartóval, akkor melegszik. (85 fok). Próbáltam, hogy elindítok egy benchmark progit, és kézzel finoman elkezdem emelni a kártyát a vízszintig. Ilyenkor 2-3 mp- alatt felugrik 94-fokra. A kártya egyébként hibátlan működésű. (másik gépben lett tesztelve)


Én az alaplapi PCI-E slotra gyanakszom, amibe a VGA-van bedugva. Cseretáppal is jelentkezik a probléma.


Köszönöm!



2015. jan. 18. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
milyen vga ez?? Mert 70 fok se nagyon normális alaphelyzetben
2015. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Asus GTX660, és terhelés alatt ennyi. :D
2015. jan. 18. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem gigabyte 660 van de ez rengeteg az enyémhez képest.. milyen ház van? szerintem nem jut ki a levegő a házból.. esetleg kicsit fújd ki a hűtőt.. egyébként ha nem akarod lezúzni működés közbe ne mozgasd a gépalkatrészeket
2015. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Zalman z3 plusban van, és nem poros. Elől 2 venti be, hátul meg 2 kifelé fújja a levegőt.
2015. jan. 18. 16:36
 5/8 anonim ***** válasza:

ott vmi hatalmas hűtési gond van. Így terhelve még a 70 fok ok, bár nem a legbarátibb, de a 85 rengeteg.

Szedted már szét a vga-t? Mert haverom egyszer úgy cseszte el a vga-ját, h kitakarította a hűtőjét, de elmaradt a paszta.

Vmint igen fontos a ház szellőzése is. + a kábelek hátul vannak elvezetve, vagy ott van elől minden berakva??

2015. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kártya kb 3 hete volt kicserélve gariba, és nem szedtem szét. Kábelek hátul vannak elvezetve. Most a kártya tartó nélkül használom, így lóg egy kicsit a súlya miatt. Így 70 fokos. Ha beállítom a VGA tartót, ami a házban van, akkor 84 fok.
2015. jan. 18. 16:40
 7/8 A kérdező kommentje:
És a tartó nem fogja le egyik ventit se, illetve nem akadályozza a légáramlást a gépben.
2015. jan. 18. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Gari után egy teljesen új példányt kaptál?
2015. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!