Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyon melegszik a videókártyá...

Nagyon melegszik a videókártyám, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Adott az alábbi konfigom: Alaplap: ASUS B85M-G Processzor: Intel i3 4330 Videókártya: ASUS GTX660 DC2OCPH-2GD5 RAM: Kingmax 8 GB,1333MHz, CL9 Merevlemez: Western Digital Caviar Green 500GB, és egy Intel 530 120GB-os SSD Ház: Zalman Z3-Plus Hűtés: 4 DB 12 cm-es ventillátor Tápegység: FSP Hexa 500 Watt Az lenne a problémám, hogy az alábbi konfigban melegszik a VGA, haverom gépében viszont nem. Mindkét gépháznak le volt szerelve az oldallapja, ugyan az a driver volt feltelepítve. Haverom gépében legfeljebb 70 fok, és hangtalan a kártya. Az én konfigomban viszont több mint 80fok, és valami eszméletlen hangos. Ötleteket kérnék, hogy mi okozhatja, köszönöm!

Az lenne a kérdésem, hogy ezt mi okozhatja?



2015. jan. 1. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ház kialakitásától függ ha neki jobb akkor persze ,hogy kevesebbet kell dolgozni a kártyának=kevesebb hő (de amúgy ez még elfogadható hőmérséklet)
2015. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pasztázd újra.
2015. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A GTX660-nak ha tényleg fullon hajtod és GPU igényes játék akkor nem sok a 80 fok. A szakvélemény az, hogy 90 fok alatt nem para. Játék függő is!

Lehet neki erősebb a CPU-ja, ami kicsit leveszi a terhet a GPU válláról, ezért hűvösebb is.

2015. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2

A videókártyán mit pasztázzon?xD

A videókártya hűtője lehet rossz.

2015. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző tudod azon is van egy chip amin van paszta....igaz ez veszélyes művelet és tilos ezüstös pasztát használni.
2015. jan. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Amikor megvettem, akkor nekem is legfeljebb 70 fok volt, és hangtalan. Elvittem garanciáztatni, és 2-szer volt szervízben, mert mindig melegedett. (91 fok) Utoljára kicserélték, és ez is 80 fokos. Most kaptam újabb 3 év garanciát.
2015. jan. 1. 18:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy a tápom miatt melegedhet. Ez lehetséges, hogy a tápom miatt melegszik a kártya? És szerintem nem normális a 80 fok, amikor a ventije 90%-on megy. Régen legfeljebb 70 volt, és a ventik 55%-on mentek.
2015. jan. 2. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!