Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd-s vagy inteles konfigból...

Amd-s vagy inteles konfigból építsek htpc-t?

Figyelt kérdés

Dedikált vga kizárva alapból, azt nem veszek

Amiket kinéztem vagy valami i3 hd 4600-as igp-vel

Vagy valami amd a10.

A procik árát nagyjából meg tudom nézni és a tudásukat is de az alaplapokhoz nem értek, mit kell nézni egy alaplapon? Melyikhez olcsóbb intelhez vagy amd hez?

Nem kell hogy sok csatlakozó legyen rajta mivel nem olyan dolgokra lesz használva ezért egy micro atx lap is bőven elég de olyan kell amin jó a chipkészlet és minőségi..nem tudom melyikkel járnék jobban.

Intel procinál azt hallottam hogy 1 szálon nagyon erős és úgy álltalában erősebb a proci rész mint az amd

Viszont az amd-ben erősebb az IGP és elvileg "Szebb képe van"

A gép ssd-vel lenne használva minél kisebb hőtermelés előny lenne mert halkan szeretném majd hűvösen tartani.

Melyiket választanátok ti?

Mondom dedikált vga kizárva


2014. dec. 16. 02:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
htpc-nek feleslegesen erős.
2014. dec. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De ha mégis úgy alakulna mert olcsón tudok szerezni áfát visszaigénylem, és egy fm2+ lapra építkeznék, akkor azt lehet etetni laptop táppal?
2014. dec. 17. 00:50
 13/17 anonim ***** válasza:
A laptop táp félek, hogy erre alkalmatlan. ATX táp kell, de abból vannak mini-atx-ek is, 200-250 wattos kiszerelésben, de még 150-eset is találhatsz. (aprók, hasáb alakúak)
2014. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#12 Az már nem htpc, amit leírtál
2014. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nekem tök mind1 hogy nevezik..ilyent szeretnék venni nincsen egetverő különbség az alaplapjuk ára között és ha úgy van később fejleszteni is tudom ezért lesz fm2 es, ebbe is lehet potom pénzért apu t venni..de ne akadékoskodj alapból is fejleszthető lapot akartam venni..ettől ez még htpc hisz arra már alkalmas amire..fő kérdés az volt hogy inteles vagy amd-s mi szól egyik mi szól másik ellen?

Csak a téma közben elvesztem a hangtalan laptoptáppal üzemeltethető gép világában, de ha nincs akkor lesz hozzá atx.

2014. dec. 17. 14:08
 16/17 anonim ***** válasza:
A kérdésedre röviden: AMD - mert grafikai feladatokhoz dedikált vga nélkül erősebb gépet tudsz összehozni
2014. dec. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

De nincs szüksége erősebb gépre.

Intel Core i3-4130T 2.9GHz LGA1150 3MB

Alacsony hőtermelés, alacsony fogyasztás, HD es 3D filmeket is probléma nélkül visz.

2015. jan. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!