Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd-s vagy inteles konfigból...

Amd-s vagy inteles konfigból építsek htpc-t?

Figyelt kérdés

Dedikált vga kizárva alapból, azt nem veszek

Amiket kinéztem vagy valami i3 hd 4600-as igp-vel

Vagy valami amd a10.

A procik árát nagyjából meg tudom nézni és a tudásukat is de az alaplapokhoz nem értek, mit kell nézni egy alaplapon? Melyikhez olcsóbb intelhez vagy amd hez?

Nem kell hogy sok csatlakozó legyen rajta mivel nem olyan dolgokra lesz használva ezért egy micro atx lap is bőven elég de olyan kell amin jó a chipkészlet és minőségi..nem tudom melyikkel járnék jobban.

Intel procinál azt hallottam hogy 1 szálon nagyon erős és úgy álltalában erősebb a proci rész mint az amd

Viszont az amd-ben erősebb az IGP és elvileg "Szebb képe van"

A gép ssd-vel lenne használva minél kisebb hőtermelés előny lenne mert halkan szeretném majd hűvösen tartani.

Melyiket választanátok ti?

Mondom dedikált vga kizárva


2014. dec. 16. 02:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És mint mondtam htpc leginkább multimédiára használnám full hd filmnézés, netezés ilyesmik.
2014. dec. 16. 02:10
 2/17 A kérdező kommentje:
Pontosítok a10 7850k vagy i3 4330 nagyjából egy árban is vannak.
2014. dec. 16. 02:25
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha dedikált vga kizárva, akkor szerintem AMD, hiszen az AMD APU-jait és az Intel grafikus megoldásait össze se lehet hasonlítani. Az alaplap tök mindegy, csak passzoljon a többihez, ár-értékarányt nézz. (Minőség terén ne feledd, hogy mindent Kínában gyártanak...)
2014. dec. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

(mindent Kínában gyártanak, de az olcsót szarul, a drágát meg nem)

ALaplapnál csak azt kell megnézni, hogy amit ráraknál, azt bírja-e támogatja-e, és hogy ne legyen asrock. :D

2014. dec. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy A8-7600-at javasolnék.

[link]

Processzormagok száma: 10 (4CPU+6GPU)

CPU órajel: 3,3 GHz

Max Turbo: 3,8 GHz

L2 Cache: 4MB

GPU órajel: 720 MHz

HSA: igen

AMD TrueAudio: igen

Mantle támogatás: igen

AMD konfigurálható TDP: igen-optimalizált

VGA vezérlő: Radeon R7 260 A78 8GB DD3-2133

Foglalat: AMD A55 FM2+


45-65W között konfigurálható a fogyasztása (hőtermelés nuku), erős grafikus mag van benne, 4 magos. Még játékra is alkalmas, nem csak HTPC feladatokra.


Az "egyszáals" htpc feladatoknál nem vennéd észre a differenciát egy intel, vagy egy amd processzor sebessége között. Viszont a grafikai feldolgozásban annál inkább, és itt a mérleg nyelve nagyon az amd fele billen át.

2014. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Htpc-nek egy am1 alapú gép is elég lehet, nem kell bele olyan drága processzor, mint amit a leírásban említettél.

Ez az alaplap normál laptop tápegységről is működik:

[link]

Akár az olcsóbb processzor is elég lehet arra, ami egy htpc-nek kell:

[link]

[link]

2014. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, érdekel ez a laptoptápról működtethető alaplap, azt hogyan kell beledugni? Csak mert ahogy nézem annak is van az alaplapján normál 24 pines főtápcsatlakozó..
2014. dec. 16. 13:11
 8/17 A kérdező kommentje:

Jah bocs látom már hogy az alaplap hátulján van olyan töltőbemenet mint ami a laptopoknál is van..

És akkor ha arról használom az alaplapba pedig semmit nem kell dugni? Mekkora teljesítményű laptop töltő lenne elég hozzá?

2014. dec. 16. 13:15
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy ilyesmi megfelelő:

[link]

[link]

2014. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha ennél azért erősebbet szeretnék tehát fm2+-os alaplapra voksolnék azzal is megoldható ez a notebook tápegységgel való működtetés?
2014. dec. 16. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!