Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios módosítása után hogyan...

Bios módosítása után hogyan tudom visszahozni a képet a monitoron?

Figyelt kérdés
A biosban az uefi-t állítgattam, és miután újraindítottam a gépet, nem jött be semmi kép. Próbáltam az elemet kivenni az alaplabol 1 percre, meg a cmos clear-t is megcsináltam, odaérintettem egy csavarhúzót, de nem javult meg. Valami ötlet hogy most mit tehetek?
2014. dec. 11. 21:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Gigabyte GA-F2A55M-DS2 alaplapom van.
2014. dec. 11. 21:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Oda érintetted a csavarhúzót ??!??!! Kiveszed az elemet vársz 5 percig és jó lesz hidd el
2014. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, az alaplap leírása azt írta hogy egy csavarhúzót kell odaérinteni a két kiálló fémhez az alaplapon. Vagy valamit nagyon benéztem. Akkor kiveszem hosszabb időre az elemet.
2014. dec. 11. 21:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne hosszabb időre, mérd le az 5percet. És ez a csavarhúzós baromság hülyeség
2014. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

5 perc után se semmi... :/


Ezt írta amúgy: To clear the CMOS values, use a metal object like a screwdriver to touch the two pins for a few seconds.

2014. dec. 11. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor valamit igen elrontottál, lehet megsérült a lap vagy az elem van rosszul vissza téve..
2014. dec. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pedig csak átállítottam pár értéket a bootolásnál, a windows 8.1 miatt, a resetnek meg kellett volna oldania. Kárt ezzel nem okozhattam semmiben.
2014. dec. 11. 21:55
 8/10 Reiber Péter ***** válasza:

Ilyenkor azt szoktuk, kinyomjuk a 230as tápot (kihúzzuk), és ugy indítunk rá, hogy biztos kisüljön minden, teljesen "hidegről" induljon ujra a gép.


Nem hülyeség ez a kihuzott 230al benyomom, még 10-20 percek után is felet fordul a ventillátor, az rengeteg energia, ami ilyenkor sül ki végre, tényleges hidegre téve a lapot, addig amig áram alatt van, "pislákol benne az élet" tehát a dolgok nem tudnak teljesen kitörlődni, ujrakezdődni.



A meghajtókat le szoktam huzni, azokat ne szivassam a probálkozásokkal, videokártyát ki, ha van alaplapi akkor oda visszadug a monitor, lehet ,hogy a kép valamiért ott van.


Tehát "vissza a kályhához".


Néha a ramot is ki kell a lapbol venni, majd ram nékkül tuti "hidegről" ujraindítani, csak egy proci és egy lap a tápról.


Ha elkezd sípolni a ramhibára, az az életjel, mint a szívhang a műtőben.

Utána megint hidegre vágni, ramot vissza, indít, és csipp, megjön a kép.


Visszaépít mindent, meghajtókat, stb, setup beállit, és újra minden jó.


Ez valoszinűleg a p&p regiszterek viselkedése miatt van egy csomó lapnál, a ram felismeréséhez is tárol egy csomó dolgot, aztán ezek még a cmos clear-al sem törlődnek valamiért normálisan.


Ha nincs mit olvasni a ramból (azon is van egy kis konfig memória ugyanis!) a lap maga törli ezeket a beragadt hülyeségeket, és a következő indulásra "megjavul".


Rengeteg esetben láttam már ezt a "tetszhalált", általában azok a brand lapok (+szerverek) nem hajlamosak erre, ahol láthatóan bele van a szükséges intelligencia programozva a lapba, és jelzi is, hogy ramot cseréltél, memória konfig változott.

Még ha két ugyanolyan modult cserélsz is, de ugye a sorszám más...



Amelyik nem jelzi, az is regisztrálja ezeket, csak néha meghibban, és akkor jön ez a tetszhalál effekt.

2014. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben Köszi, holnap reggel megpróbálom ezt is.
2014. dec. 11. 22:38
 10/10 A kérdező kommentje:
Továbbra sem működik :/
2014. dec. 12. 07:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!