Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghajtó betűjelének módosítása?

Meghajtó betűjelének módosítása?

Figyelt kérdés
Gépem úgy döntött hogy I-ről K-ra változtatja az egyik meghajtóm betűjelét, de így több elérési út is megváltozott.. Próbáltam lemezkezelésnél megváltoztatni, de ott már nincs olyan opció hogy "I", pedig ez a betűjel nincsen sehol felhasználva...

2014. márc. 23. 15:59
 1/2 csacsi2 ***** válasza:

Sajnos a windows ilyen, önkényesen átnevezgetős!

Nekem az I -re van telepítve sok program, így hiba esetén előfordult hogy átneveződött ezért kimentettem a registry -ből a

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices

ágat. Itt tárolja a hozzárendelt betüjeleket.


A Windows lemezkezelőjében (futtatásba: diskmgmt.msc) tudod átnevezni a betűjeleket. viszont ha lefoglalja valami akkor már nem. Javaslom húzd le a felesleges eszközöket (kártyaolvasó, virtuális meghajtó (autoindítása), DVD meghajtó...), amikhez betüjel van társítva és elindítva a gépet már nem lesz foglalt, így átnevezhető!

sikeres átnevezés után metsd el az imént említett kulcsot és ha legközelebb előfordul akkor csak kattints a létrehozott *.reg fájlra.


Van egy vbs script amivel könnyen módosíthatod:

[link]


XXXX helyére írd zippyshare

2014. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 csacsi2 ***** válasza:
lehet elég, ha a "hardver biztonságos leválasztása" -val(tálcaikon) leválasztod a meghajtókat...
2014. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!