Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a notebookomnak?...

Mi baja lehet a notebookomnak? Légyszi, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Meg lett csinálva a notebookom mert hamis windows volt benne.Javítás után működött hiba nélkül,de odaadtam egy személynek kölcsön,aki úgy adta vissza,hogy a gép mindent google chrome programban nyit meg,de nem indítsa el a programokat,még a beállításokat sem.Mi lehet az oka ennek,hogy ilyen?Meg lehet csinálni?Légyszi segítsetek!A válaszokat előre is köszönöm

2014. okt. 4. 23:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj...

Első aranyszabály: számítógépet, autót és nőt (esetedben pasit :P) nem adunk kölcsön másoknak.

Nem irigységből meg bunkóságból, hanem mert eléggé személyes tárgy, és könnyű benne olyan változtatásokat eszközölni, ami neked nem fog tetszeni.

Másrészt: nem bunkóságból, de igazából még a problémát sem tudod rendesen leírni. (Pl. mit értesz az alatt, hogy még a "beállításokat" sem nyitja meg?)

Azt javaslom, keress fel valaki ismerősödet, aki helyreteszi neked a gépet, a te kívánságaidnak és szokásaidnak megfelelően, és onnantól ne add oda másnak! És javaslom, szerezz be pár alapfokú számítástechnikai könyvet, és klezdj el tanulni. Úgy gondolom, az ember azért legalább alap felhasználói szinten jó, ha ismeri azt, amit használ.


Egyébként az egyik "probléma" az lehet, hogy a Chrome-ot állította be alapértelmezett böngészőnek.

Leírhatnád azt is, hogy milyen programokat nem indít el?

2014. okt. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A gépnek feltételezhetően semmi baja nincs, a gond az hogy nem tudod használni!

Ha chrome lett az alapértelmezett böngésző akkor azt a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Alapértelmezett programok\Alapértelmezett programok beállítása menüpontban átállíthatod. A többi hibát nem tudom értelmezni, ezt próbáld kicsit részletesebben vagy érthetőbben leírni. Milyen programok nem indulnak el? Mi az, hogy a beállításokat sem éred el? Nem nyitja meg a vezérlőpultot? Milyen windows verzió fut? XP, win7? win8?

Egy doki sem tudja megállapítani, hogy mi a bajod annyiból, hogy: "fáj a fejem".

2014. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A gépemen windows xp sp2 fut.A probléma az ha nem voltam érthető,hogy semmit az ég világon nem nyit meg,azt amit kiír hiába is írnám ki nektek nem értenétek,mivel nem magyar gépem van.A starban való beállításokba se enged be.
2014. okt. 6. 00:40
 4/16 A kérdező kommentje:
Na pl.Microdoft office,Alapértelmezett beállítások,internet,programok,semmit nem nyit meg.Egyik ismerősöm szerint az a baja ,hogy mivel hamis windows volt benne megsérült az agya vagy valami ilyesmi szerve lehetséges ez?És próbálta bele tenni a windowsot egy személy de neki meg azt írta ki,hogy nincs hard disc,pedig van.Légyszi segítsetek,nagyon fontos!
2014. okt. 6. 00:47
 5/16 A kérdező kommentje:

Amúgy acer extensa 5220

gépem van

2014. okt. 6. 00:55
 6/16 anonim ***** válasza:

Jesszusatyaég...

Vidd el egy szakemberbez (nem az agyas meg a hárddiszkes csávó) és kérd meg, hogy csinálják meg.

Rakass rá egy kis igényű Linuxot, azt még lopni sem kell és hibátlanul fog működni.

2014. okt. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ehhez tényleg valami olyan szakembert kéne keresni, aki látott már életében számítógépet. Az egyik gond az, hogy valószínűleg a teleptő nem eredeti és/vagy nem érintetlen. Ebből fakadhat az összes többi probléma is. Ha feltétlen windows xp-re van szükség (és nem felel meg a linux) akkor ez is megoldható, de ez nem épp legális. Ezen kívül megszűntek rá a biztonsági frissítések. Javaslok egy win7-et (elvinné a laptop szerintem, mert ahogy néztem van ahol vistával forgalmazták, bár kérdés hogy az aktuális példány milyen hardverelemekkel rendelkezik) Ezzel kapcsolatban a szakival kell megegyezni. Ezt boltok és hivatalos szervizek nem fogják megoldani neked! (mármint illegális programok telepítését)


"azt írta ki,hogy nincs hard disc"

Ez egy alapvető hiba. Az xp meglehetősen szűkös és elavult driverkészlettel rendelkezik így előfordul hogy bizonyos hdd-ket nem ismer meg a telepítője. Ez orvosolható azzal, ha beleintegrálják a telepítőbe a szükséges drivert. Ez egy alap dolog, a szaki meg fogja tudni oldani (ha nem kutyaütő).

Ettől függetlenül én továbbra is lebeszélnélek az xp-ről. Vagy win7 vagy linux!

2014. okt. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de ha még valakinek valamj az eszébe jutna légyszi az írja le ide.Linuxot nem ismerem inkább maradnák a windowsnál.xpt ismerem a legjobban eddig,bár a többivel sincs gondom
2014. okt. 6. 13:57
 9/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Elmentem vele szervizbe,de marha fura fazon volt ott,nemmertem ráhagyni a gépem.Tőletek csak annyit kérnék,hogy letudnátok-e írni,hogy mi lehet a gond,hogy lehet esetleg rendbehozni.Lehet kékhalál?Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat!
2015. jan. 7. 02:51
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindent elmondtunk amit így látatlanban tudunk...

Keress másik szakit.

2015. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!