Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Előny vagy hátrány az ha van...

Előny vagy hátrány az ha van ki/be kapcsológomb egy külső merevlemezen?

Figyelt kérdés

Ha előny, miért előny? Ha hátrány miért hátrány?


Illetve melyik a jobb, amelyiken van vagy az amelyiken nincs?



2014. szept. 25. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért előnyös, mert ha nincs rá szükséged kikapcsolhatod. Azért hátrányos, mert véletlenül is benyomódhat az a gomb és akkor az el nem mentett adatok elvesznek. További hátrány, hogy ez csak bonyolítja a szerkezetet, így nagyobb a meghibásodások esélye.
2014. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

erre a bonyolultságra én is gondoltam, mármint van egy hangfalam aminél ez a ki/be kapcsoló gomb lent a hátulján kiéget... bár tudtuk rajta cserélni de ott romlott el a kapcsolónál... meg igazából amit kinéztem merevlemezt annak nincs kapcsolója de ismerősi körömben minden 3,5"-os vincsinek van


de erről meg komiban ezt írják:



Az USB kihúzásával az eszköz megszünteti a működését, nem szükséges a trafó kihúzása.

2014. szept. 25. 15:04
 3/7 Tengor ***** válasza:

Értem én, hogy minden szempontot figyelembe kell venni, de egy külsős HDD-nél ez kb a legutolsó. Ha pedig ennél komolyabbakat már figyelembe vettél, akkor nem értem, hogy ez hogy okozhat problémát.

Egyébként a leírás alapján ha kihúzod az USB-ből, akkor lekapcsol, ezért nem kell kapcsolgatni.

2014. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ezt szeretném majd megvenni, mi a véleményetek róla? :


STBV2000200


Emagon 26.900 Ft 3 garanciával

2014. szept. 25. 15:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérdést mert egy haveromnak pontosan nem tudom milyenje van de az is 2 tb-os és 3,5"-os és neki van kapcsoló rajta, de ő váltig állítja hogy kell a kapcsoló és olyat vegyek amin van kapcsoló...
2014. szept. 25. 15:21
 6/7 A kérdező kommentje:

vagy esetleg ez jobb? vagy miben különbözik a kettő?


STDT2000200

2014. szept. 25. 15:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy régebbi, 1 TB-os WD van. Van rajta kapcsoló, de nem csinál semmit, talán csak egyszer kapcsolta ki.

Ehhez van szoftver, abban le lehet választani biztonságosan.

Alapból meg az operációs rendszerben (pl. Windows-ban) is van ilyen opció (biztonságos eltváolítás).

Ha ezt sikerül megtennie a programnak vagy a rendszernek, akkor utána kihúzhatod nyugodtan.

2014. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!