Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora hátrány a DDR2-es ram?

Mekkora hátrány a DDR2-es ram?

Figyelt kérdés

Jelenlegi gépem:

Amd Athlon II X2 250 3Ghz

3x1Gb DDR2 800Mhz ram

MSI NX8600GTS 512MB DDR3

ASrock Alivexfire-esata2

Xilence 480W-os táp


18ezer forint körül szeretnék videókártyát cserélni, GTX 550 Ti-re gondoltam. Minden más maradna egyelőre. Nem az lenne a cél hogy minden új játék ultra high-on menjen (azért egy szép felbontás + low/medium beállítást elvárnék az "új" konfigtól). Olvastam, hogy ddr2 és ddr3 ram közt nincs nagy különbség, vagyis játékoknál nem érzed meg. Ha ez így van, akkor bővíteném még 1Gb-al, és lenne 4x1Gb 800mhz ramom.

Mit szóltok hozzá? Érezhetően jobban futnának a játékok az új vidi karival + 2magos 3ghz procival + 4gb rammal? (később talán bővíteném 4magosra a procit, csak nincs pénz egyszerre mindenre).

Ui: Még az Assassin's Creed 2-es is akad, és még ki sem vittem..


2014. júl. 31. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
nem vagyok benne biztos hogy az a proci ki tudja hajtani az 550 Ti-t, szerintem valahogy húzd ki és egy új konfigra gyűjts inkább
2014. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is vegyél egy normális tápot.
2014. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 magos processzor játékokra nem elég. Játék alá minimum 4 magos kell. Másik az, hogy 800Mhz-es RAM lassú! Procit meg nem fogsz tudni venni, mert alaplap nem fogja támogatni. 1 szó mint 100 vegyél egy új konfigot, mert így lassan fejlesztgetve sosem lesz jó géped.
2014. júl. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Táp az tuti, hogy elbirná a GTX 550 Ti-t. De nem ez volt a kérdés. Procit pedig később vennék, de gameplayek szerint viszi a játékokat az X2-es proci + GTX 550 Ti, de kiváncsi lennék a véleményekre.
2014. júl. 31. 21:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem másik gépre. Alaplap pedig 4 magos phenom II-t is támogatja egyébként.
2014. júl. 31. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed gépre, akkor gyűjts tovább, vagy add el azt alkatrészenként, meg pár cuccot, és egy kisebb gépre kijönne a pénzed. Itt egy gép, ami jó lenne 2-3 éves játékokra:


ASRock B85M

Intel Pentium g3420

Chieftec CTG 550W-os tápegység

M-Tech AS08A BK-BLUE gépház

1 TB Westernd Digital WD10EZRX

4GB DDR3 1600 MHZ Kingmax RAM

Sapphire R9 270X videokártya

2014. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél gyűjt még és vegyél egy használt jó állapotú xboxot. Azon minden játék elmegy, és szebb a grafikája is. Lásd például a Forza Motorsport 4-et
2014. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!