AM3+ és FM2 melyik miben jobb, előny hátrány!?
Van az AMD -nek ez a két mostanában leggyakrabban használt CPU foglalata.
A két típus általános össze hasonlítása érdekelne, melyik miben jobb...
Nekem egy homályos képem van erről az FM2 -ről, hogy integrált VGA -s alaplapoknál az APU -s CPU -k erősítenek rá a videó teljesítményre, így integrált VGA -val is lehet alapszinten játszani, és HD videózni, így a CPU teljesítményének egy része a VGA -ra megy el.
Míg AM3 -nál, nincs ilyen funkció, így az integrált VGA nem sokat ér, csak alap megjelenítő...
Ez nem igaz, hogy a CPU teljesítménye megy el a megjelenítésre, a processzorba van integrálva egy egység, ami ezért felel.
Az AM3+-ra nem lesz több fejlesztés, kész, vége, ennyi, FM2+ a mainstream, de ide meg alsó és középkategóriás cpu-k érkeznek. Vagy foglalatot kell újítani, vagy az FM2+-ra kell az AMD-nek valami használható cpu-t tervezni.
Játékra csak akkor vegyél AM3-as CPU-t, ha tuningolod is, akkor érnek valamit, egy tuningolt 6300-as még egész használható.
"Játékra csak akkor vegyél AM3-as CPU-t, ha tuningolod is, akkor érnek valamit, egy tuningolt 6300-as még egész használható."
Miért is kéne tuningolni? Az említett processzor megbirkózik bármilyen játékkal húzás nélkül is. Mint tudjuk a videokártya számít a legjobban játékok terén. Sosem értettem az FPS huszárokat, hogy nézd ezzel a nagy gépigenyű játékkal 50 stb. FPS-t értem el, mert felhúztam a processzort... Pedig ugyanolyan élvezhető húzás nélkül is. Arról nem is beszélve hogy kicsit veszélyes is a dolog. És lehet hogy már nem gyártanak AM3+ CPU-t, de még mindig erősebb processzorokat lehet kapni erre a foglalatra.
A legerősebb AMD procik (FX sorozat) AM3+ foglalatra készültek. Ha valaki közel csúcskategóriás gépet épít (teljesen csúcs csak Intel-el lehetséges), azoknak csak az AM3+ jöhet szóba AMD vonalon.
Az FM2-nél az A-sorozat az APU-k, ezekbe erős IGP van integrálva, amelyek az alsó kategóriás diszkrét grafikus kártyákkal felveszik a versenyt, viszont CPU-ban gyengébbek némileg az FX sorozatnál. Annak érdemes vennie, aki olcsón akar némi grafikus teljesítményt is, pl. alkalmi játékosoknak, vagy aki dualban akarja használni az IGP-t a diszkrét kártyájával. A jövő pedig lehet hogy a heterogén programozásé, amikor a GPU végez egy csomó nem grafikus számítási feladatot is, és a CPU-val integrálva jobban össze tud dolgozni vele. Persze ehhez úgy is kell megírni a programokat, egyelőre még nem túlzottan támogatott a dolog (a professzionális szférát leszámítva).
Ami átfedés van a két foglalat között, azok az Athlon II processzorok. Az FM2-es Athlonok fejlettebbek, mint az AM3-asok, mert már 32 nanométeres technológiával készültek, ezért ez esetben FM2-t érdemes választani. Ezeknek nincsen az A sorozattal ellentétben CPU-juk, az FX-nél viszont alacsonyabb kategóriát képviselnek, a jó ár-teljesítmény arányuk miatt lehet érdemes megvenni, talán a legolcsóbb 4 magos procik is ezek között vannak.
Tehát AM3+ -nál elérték a maximumot amit még költséghatékonyan ki lehetett hozni...
Tudom nem mostani FM1 idejében jelent meg, úgy 2,5 éve.
Az FM2 picivel több mint 1 éves.
Csak nem igen láttam teljesítmény növekedést FM1/2 foglalatú CPU -knál (mint pl. AM2->AM3 -nál), se tesztekben, se számok terén, csak az APU -s funkció fejlődik...
Ezért érdekel, hogy mik a tapasztalataitok.
Nem sűrűn játszom, és akkor is valami solid game,
így VGA teljesítményt elsősorban videóknál veszem csak észre.
Néha kipróbáltam lövöldözős játékokat, és ~25 FPS felet nem látok érezhető különbséget, ismerek függőket, akik ránézésből megtudják mondani hogy ez most 40/60/90 FPS...
Ez olyan mint a CRT monitoroknál a Hz volt.
Engem a fejfájás kerülhetett, ha 85-75 Hz alatt kellet néznem, mást meg a TV -k 47.5Hz -es vibrálása se zavar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!