Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AM3+ és FM2 melyik miben...

AM3+ és FM2 melyik miben jobb, előny hátrány!?

Figyelt kérdés

Van az AMD -nek ez a két mostanában leggyakrabban használt CPU foglalata.

A két típus általános össze hasonlítása érdekelne, melyik miben jobb...



2013. nov. 27. 13:51
 1/10 A kérdező kommentje:

Nekem egy homályos képem van erről az FM2 -ről, hogy integrált VGA -s alaplapoknál az APU -s CPU -k erősítenek rá a videó teljesítményre, így integrált VGA -val is lehet alapszinten játszani, és HD videózni, így a CPU teljesítményének egy része a VGA -ra megy el.

Míg AM3 -nál, nincs ilyen funkció, így az integrált VGA nem sokat ér, csak alap megjelenítő...

2013. nov. 27. 13:56
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Ez nem igaz, hogy a CPU teljesítménye megy el a megjelenítésre, a processzorba van integrálva egy egység, ami ezért felel.

Az AM3+-ra nem lesz több fejlesztés, kész, vége, ennyi, FM2+ a mainstream, de ide meg alsó és középkategóriás cpu-k érkeznek. Vagy foglalatot kell újítani, vagy az FM2+-ra kell az AMD-nek valami használható cpu-t tervezni.

Játékra csak akkor vegyél AM3-as CPU-t, ha tuningolod is, akkor érnek valamit, egy tuningolt 6300-as még egész használható.

2013. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Játékra csak akkor vegyél AM3-as CPU-t, ha tuningolod is, akkor érnek valamit, egy tuningolt 6300-as még egész használható."

Miért is kéne tuningolni? Az említett processzor megbirkózik bármilyen játékkal húzás nélkül is. Mint tudjuk a videokártya számít a legjobban játékok terén. Sosem értettem az FPS huszárokat, hogy nézd ezzel a nagy gépigenyű játékkal 50 stb. FPS-t értem el, mert felhúztam a processzort... Pedig ugyanolyan élvezhető húzás nélkül is. Arról nem is beszélve hogy kicsit veszélyes is a dolog. És lehet hogy már nem gyártanak AM3+ CPU-t, de még mindig erősebb processzorokat lehet kapni erre a foglalatra.

2013. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*nem gyártanak=nem jön újabb/erősebb processzor
2013. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Ez nem FPS huszárkodás, egyszerűen beakad a játék és kész, nem tudja stabilan tartani az FPS-t, másfelől veszel egy baromi erős vga-t, pakolsz hozzá egy gyenge cpu-t, és a vga meg pislog. Nekem most egy x4-es phenom II van, mellette egy r9 270x, a cpu kihasználtsága játék közben 90% fölötti, a vga meg 42%, és fullHD felbontásnál, szóval igenis számít a cpu is, jelen esetben nekem így átlagban 40 FPS-t tud hozni, de néhol csak 23-25, a tesztekben egy i7 mellett 35-40 volt a minimum ugyanabban a játékban, és a folyamatosság határa 35FPS, filmnél elég a 25, játéknál nagyon nem.
2013. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legerősebb AMD procik (FX sorozat) AM3+ foglalatra készültek. Ha valaki közel csúcskategóriás gépet épít (teljesen csúcs csak Intel-el lehetséges), azoknak csak az AM3+ jöhet szóba AMD vonalon.


Az FM2-nél az A-sorozat az APU-k, ezekbe erős IGP van integrálva, amelyek az alsó kategóriás diszkrét grafikus kártyákkal felveszik a versenyt, viszont CPU-ban gyengébbek némileg az FX sorozatnál. Annak érdemes vennie, aki olcsón akar némi grafikus teljesítményt is, pl. alkalmi játékosoknak, vagy aki dualban akarja használni az IGP-t a diszkrét kártyájával. A jövő pedig lehet hogy a heterogén programozásé, amikor a GPU végez egy csomó nem grafikus számítási feladatot is, és a CPU-val integrálva jobban össze tud dolgozni vele. Persze ehhez úgy is kell megírni a programokat, egyelőre még nem túlzottan támogatott a dolog (a professzionális szférát leszámítva).


Ami átfedés van a két foglalat között, azok az Athlon II processzorok. Az FM2-es Athlonok fejlettebbek, mint az AM3-asok, mert már 32 nanométeres technológiával készültek, ezért ez esetben FM2-t érdemes választani. Ezeknek nincsen az A sorozattal ellentétben CPU-juk, az FX-nél viszont alacsonyabb kategóriát képviselnek, a jó ár-teljesítmény arányuk miatt lehet érdemes megvenni, talán a legolcsóbb 4 magos procik is ezek között vannak.

2013. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tehát AM3+ -nál elérték a maximumot amit még költséghatékonyan ki lehetett hozni...

Tudom nem mostani FM1 idejében jelent meg, úgy 2,5 éve.

Az FM2 picivel több mint 1 éves.

Csak nem igen láttam teljesítmény növekedést FM1/2 foglalatú CPU -knál (mint pl. AM2->AM3 -nál), se tesztekben, se számok terén, csak az APU -s funkció fejlődik...

Ezért érdekel, hogy mik a tapasztalataitok.

Nem sűrűn játszom, és akkor is valami solid game,

így VGA teljesítményt elsősorban videóknál veszem csak észre.

Néha kipróbáltam lövöldözős játékokat, és ~25 FPS felet nem látok érezhető különbséget, ismerek függőket, akik ránézésből megtudják mondani hogy ez most 40/60/90 FPS...

Ez olyan mint a CRT monitoroknál a Hz volt.

Engem a fejfájás kerülhetett, ha 85-75 Hz alatt kellet néznem, mást meg a TV -k 47.5Hz -es vibrálása se zavar.

2013. nov. 27. 14:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért álltak rá nagyon az APU-ra, mert a konzoloknak az a jövője. Csökken a hőtermelés, könnyen kicsinyíthető, laptopba és konzolba is könnyen berakható és egy olyan gép építhető, amivel szolídan, de lehet játszani bármivel mondjuk egy laptop felbontásán. Egy A10-5800K-ban lévő HD7760D vga-ja alacsony felbontáson minden játékot képes közepes beállításokkal futtatni.
2013. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mondjuk ajándékba most vettem gépet, nem gamernek, és azért választottam az FM2-t a legolcsóbb, A4-4000-es APU-val, mert kb. egy árban volt az Intel G1610-el, ugyanakkor manapság egyre többet számít a GPU és kevesebbet a CPU (egy bizonyos szint felett), a HD 2000 meg jóval gyengébb.
2013. nov. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én egy Fm2+os gépet épitettem még a nyár elején magamnak, nem bántam meg, bár a prociját azt lefogom cserélni de akkor még csak erre volt keret ami benne van. Ezelött egy 2007-ben összerakott AM2-es gépem volt, mai napig müködik és viszi a játékokat még ha nem is fullon (2magos proci van benne) Szerintem sokat számít a proci föleg a mai játékoknál, proci meg a VGA... de igazibol már felsőközépkategoriás gépet össze lehet rakni 50ből, nem vészes. és ahogy elnézegettem FM2+ba a 4 magos procik 15-18ezer környékén vannak, orajeltől függöen persze ebbe nincs integrált VGA, dehát az nem is kell, lehet ilyet is venni amibe van de én feleslegesnek tartom és drágább is. Ha játszani kell a gép akkor ugyse veszel integrált VGA-s procit mert valoszinü a vidikarid erősebb. de szerintem nincs se előnye se hátránya egyiknek másiknak... annyiból jó ha FM2 alaplapot veszel abba belemegy az AM3+ is ha esetleg olyat akarsz rakni bele. fordítva ez nem müködik. igazibol ennyi előnye van az FM2-nek :) nekem az AM2 is tökéletes volt... de ha már új gép... akkor a legujabb technologia :)
2014. szept. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!