Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek?

Budwa kérdése:

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék beköttetni egy 60MB-es internetet, jelenleg egy 56 MBites régi G-s routerem van, ami nem ér el, csak kb. 22 MBitet. Nézegettem két féle routert, az egyik az az ASUS N12 D1 lenne a másik hasonló kategória TP-Link 841ND.

Melyiket válasszam szerintetek? Én nagyon ASUS mellett vagyok, mert jókat hallottam róla. Esetleg valami más ajánlat, ami ilyen árkategóriájú és megbízhatóan át fogja lökni wifin a 60 Mbites netet kényelmesen?



#router #wifi #60mbit
2014. aug. 20. 16:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2014. aug. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
a tp link fos
2014. aug. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
öreg, mondom ebben az árkategóriában, nem 20.000 Ft-ért CISCO-t.
2014. aug. 20. 20:10
 4/16 P.O.C. ***** válasza:

Nem fos a TP-link se. Egy erős alsó közép kategória. Azért vannak nála rosszabbak. Régen valóban jobbak voltak a TP-link -ek, mostanában sajnos kisit lejjebb ment a minőség. Gondolom nem véletlenül szállították le a garanciát 5 évről 3 évre. Most már pedig csak 2-nél tartanak.


Ha kettő közül akarsz választani, akkor én is az ASUS javaslom. Több mindent tud nem csak egy mezei Wi-Fi router, pl.: natív Access Point mód, jelismétlő mód, stb.

2014. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Segítenél, hogy mit takar az a natív access point, jelismétlés és még egyet láttam, amit kínál: hatótávkiterjesztő. Ezekről írnál nekem miket is jelentenek?

Köszönöm

2014. aug. 20. 21:06
 6/16 P.O.C. ***** válasza:

Az Access Point mód azt jelenti, hogy bármi probléma a nákül egy másik router mögé kötheted és egy másodlagos Wi-Fi hálózatot építhetsz ki vele. Illetve Wi-Fi hálózatokhoz csatlakozhatsz vele, mint egy sima Wi-Fi adapterrel.


A jelismétlő és hatótáv kiterjesztő ugyan azt jelentik. Befogja egy másik router jelét és felerősíti.

2014. aug. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében ugyan az mint a tp linknél a bridge funkció? Egy router jelét továbbítja és erősíti.
2014. aug. 21. 15:14
 8/16 P.O.C. ***** válasza:
Nem ugyan az. Sokkal több eszközzel kompatibilis mint a WDS bridge.
2014. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor jól értelmezem hogy a router képes egy régi tp link router jelét is erősíteni? Egy kérdés lenne, hogy lehet asus routeren port triggeringet végrehajtani. Tp-linken tudtam de itt nem találom. Megírod ha neked is olyan van hol lehet, melyik menüben van?
2014. aug. 22. 18:45
 10/16 A kérdező kommentje:
Esetleg van egy teljes leírás az asus router menüjéhez? Az lenne a legjobb. Sokkal könnyebb lenne megérteni.
2014. aug. 22. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!