Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés
80MB/S az internet kapcsolatom sebessége, ehez kellene valamilyen jó router, a mostani routeremre ha WIFIvel csatlakozok csak 10-20MB/s sebességgel tudok letölteni, olyan router kellene aminél nem lassul be a WIFIn keresztül sem a letöltés.

2014. júl. 7. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A wifis sebesség a telefonodtól/laptopodtól/akármidtől is függ. Előbb nézz utána annak is.


[link]

2014. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


10-20 Megabit/sec vagy 10-20 MegaBájt/sec sebességgel tudsz letölteni? :DDD

Biztos vagyok benne, hogy megabitet akartál írni, hiszen a beérkező neted is 80 megabites.

Szóval: milyen routered van most? Biztos , hogy nem elég a sebessége? Talán van benne N-es szabvány

Milyen eszközzel töltesz le? Abban is van N-es szabvány?


Még valami : ezek csak elméleti sebességek.

Nekem 20 Megabites a netem, tehát 2,5 Megabájt/másodperc letöltési sebességű. Ha netről töltök le akkor 2,5 Megabájt /s sebességgel jönnek az adatok.


Ha hálózaton keresztül másolok pl: telefonról- számítógépre wifivel, akkor jóval gyorsabb az adatátviteli sebesség. kb 6 Megabájt/sec.

ugyanez fordítva már feleződik: Számítógépről -telefonra wifin keresztül kb: 2, 2.5 Megabájt/sec


Szóval maradj inkább a kábelnél ha sok dolgot másolgatsz :DDD

2014. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

TP Link WR340G a mostani routerem, valamint nemrég vettem egy Acer Aspire V571G notebookot, ezzel szoktam töltögetni :)

ASUS RT-N12

Ezt a routert néztem ki, viszont nemnagyon vagyok otthon benne szóval egy kis segítség nem árt.... :)

[link]

Ha kábelen keresztül mérem/töltök akkor ez a sebesség kb 80Mb/s re is felmegy. (és igen, bocs elírtam a kérdésnél :D )

2014. júl. 7. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:

a TP Link WR340G router 54Mbit/s sebességű


[link]


b és g szabványt támogat csak a wifi-je.

Kábelen persze, hogy jó , ott 10/100-as


Az ASUS amit kinéztél:


[link]


az már támogatja az n szabványt wifi-n keresztül (max 300 Mbit/s)


az Acer notebook-ban is van n-es szabvány , igaz csak 150Mbit/s, de a routerhez jó lesz.


Amúgy mondom, ezek elméleti sebességek wifi-n , gyakorlatban teljesen más, és mindig lassabb a sebesség

2014. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A laptop elvileg képes arra a sebességre amilyen gyors az internet... csak a Router korlátozza, azért is kellene valami jobb :)
2014. júl. 7. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!