Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az mennyire számít jónak,...

Az mennyire számít jónak, vagy éppen rossznak ha egy 13 hónapos 4200 mAh-s notebook aksi 120-130 percet bír egy töltéssel?

Figyelt kérdés
Mikor megvettem akkor 150-160 percet bírt ki... ha meg levettem a monitor fényerejét minimumra akkor 180-190 percet bírt ( eredeti gyári aksi szóval a notebookban volt alapból mikor vettem a notebookot ) Netezésre, Filmnézésre és zenehallgatásra használom, a monitor fényereje maximumon van állandóan... valamint kikapcsoltam azt is hogy egy adott idő után ha nem csinálok semmit rajta akkor hibernáljon vagy kapcsolja ki a monitort, merevlemezt meg ilyeneket... és úgy van beállítva hogy 15%-os szintnél jelezzen hogy kell töltő és 10%-nál hibernáljon...

2014. ápr. 5. 14:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

9/10... épp ezaz hogy nem tudom megítélni... :D nekem jó... de hogy átlagban milyennek számít, ezt nem tudom... jah és ha már az árakról is szó esett akkor leírom hogy 2013 márciusban vettem és 84 ezer forint volt a notebook amiben ez az aksi van... alapból mikor megvettem az elhasználódás mértéke 5% volt... de ez több mint két évvel ezelőtti testvéremnek vásárolt notebooknál alapból 10% volt... és olyan 30-40% lehet azaz idő amit aksiról ment mert többet használtam úgy hogy rajta volt a töltőn


de egyébként ez az elhasználódás dolog... ez fixen nől vagy lehet hogy egy ponton nagymértékben megugrik? arra gondolok hogy pl most 13 hónapos korában 17% akkor 26 hónapos korában 34% körül lesz? tudom vagyis sejtem hogy a használat módjától is függ és úgy értem hogy ha úgy használom továbbra is mint eddig... meg azt még a használat módjához hozzátenném hogy úgy átlagban 100 órából 60-70 órát megy... tehát általában délelőtt 8-9 től éjfél-egy óráig

2014. ápr. 7. 12:17
 12/12 anti paladin ***** válasza:

Az elhasználódásra csak az itthoni akkumulátorokból tudok következtetni.

Az olcsó kínai aksiknak nagyjából lineárisan csökkent a kapacitásuk a kezdeti nagyobb esés után.

Az Energizer aksiknál nem volt meg ez a kezdeti (kb. első 5-15 töltés utáni) kapacitás csökkenés, lassú, egyenletes mértékben "fogynak/tak de sokkal kisebb mértékben mint az olcsó cuccok.


Időtartamot nem tudok mondani, max annyit, hogy az olcsó 1200 mA-es aksik egy része már szemétre valóak, a jóval korábban vett 650-800 mA körüli Energizerek olyan 80%-on állnak bár nem tudom ebből lehet-e valamilyen viszonyítási alapot felállítani.

2014. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!