Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az mennyire számít jónak,...

Az mennyire számít jónak, vagy éppen rossznak ha egy 13 hónapos 4200 mAh-s notebook aksi 120-130 percet bír egy töltéssel?

Figyelt kérdés
Mikor megvettem akkor 150-160 percet bírt ki... ha meg levettem a monitor fényerejét minimumra akkor 180-190 percet bírt ( eredeti gyári aksi szóval a notebookban volt alapból mikor vettem a notebookot ) Netezésre, Filmnézésre és zenehallgatásra használom, a monitor fényereje maximumon van állandóan... valamint kikapcsoltam azt is hogy egy adott idő után ha nem csinálok semmit rajta akkor hibernáljon vagy kapcsolja ki a monitort, merevlemezt meg ilyeneket... és úgy van beállítva hogy 15%-os szintnél jelezzen hogy kell töltő és 10%-nál hibernáljon...

2014. ápr. 5. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"valamint kikapcsoltam azt is hogy egy adott idő után ha nem csinálok semmit rajta akkor hibernáljon vagy kapcsolja ki a monitort, merevlemezt meg ilyeneket"


Miért?

2014. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mert akkor is lekapcsolta pl a monitort ha pl teljesképernyős módban filmeztem vagy otthagytam úgy hogy ment a zene és ha asszem 20 percig nem nyúltam hozzá fogta magát és kikapcsolta a monitort meg hibernált...
2014. ápr. 5. 14:16
 3/12 A kérdező kommentje:
meg ez a funkció nekem felesleges mert ha otthagyom hosszabb időre akár töltőn van akár nem akkor vagy feldugom a töltőre hogy ne merüljön le vagy kikapcsolom hogy ne menjen...
2014. ápr. 5. 14:19
 4/12 A kérdező kommentje:
amit még kifelejtettem hogy az aida64 szerint 17% os az aksi elhasználódása
2014. ápr. 5. 14:27
 5/12 anti paladin ***** válasza:
A noti pontos típusa nélkül ezt nem lehet megmondani. Elvégre lehet szó egy áramzabáló i7-es gépről de akár egy "áramtermelő", ultra alacsony fogyasztású atomról/brazosról is.
2014. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Packard Bell EasyNote F5211-HC-260HG -tipusú noti
2014. ápr. 5. 16:00
 7/12 anti paladin ***** válasza:
Átlagos eredmény.
2014. ápr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Átlagos eredmény? azaz? ilyen idősen ez pont jó?
2014. ápr. 6. 11:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem. Szerintem ez pont rossz. A tesóm szerin meg pont jó. Anyukám azt sem tudja, hogy mi az a cella, szerinte túl sok....

Ezt neked kell megítélni. Ha neked megfelel, akkor jó, ha nem, akkor rossz. Ha kibír 2 órát filmezés közben, akkor szerintem nincs vele gond.

2014. ápr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anti paladin ***** válasza:

Nézd, ahogy az előttem lévő is mondta ez teljesen szubjektív.


Viszont figyelembe véve, hogy ez (tudtommal) egy közép-alsó kategóriás noti és vélhetően az aksi sem egy kiemelkedő minőségű darab valamint, hogy energiatakarékos funkciók nélkül használva, egy évvel a háta mögött, minimális terheléssel kb. 2 órát bír. ez egy átlagos teljesítmény.

Van ami ennyit sem bír, ugyanakkor egy-egy jobb minőségű noti akár 3 órát is elmegy hasonló feltételekkel.


Az aksi elhasználódásával kapcsolatban csak tippelni tudok. A 17% nekem egy kicsit ugyan soknak tűnik de a noti árát tekintve annyira nem meglepő. 100-110e-es kategóriában valamin spórolni kell. Nem véletlen, hogy a jó minőségű gyári aksik 20-30e környékén kezdődnek és az úgymond komoly darabokért akár 50e-et is elkérhetnek.

Az olcsó aksiknak nem a kapacitásuk kisebb hanem az élettartamuk rövidebb, hamarabb mennek tönkre, ezen sokat spórolhat a gyártó.

2014. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!