Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri egy új 13"-as (a...

Megéri egy új 13"-as (a gyengébb harveres) Macbook Air 339.900-ért webshopból 1+1 év garanciával?

Figyelt kérdés

Nézegettem, hogy iStyle-ban 350.000 1 év garanciával. Lehet garanciát hosszabítani, az 78.000 Ft (+2év).


Ahol én néztem ott 339.900 1+1 év garanciával (a bolt hozzáad mégegy évet, mintha az Apple-nél kérném a hosszabítást)


Viszont a neten sok helyen kapható 227.990-ért 1 év garanciásan.



Megéri a + 1 év garanciára kifizetni azt a 12.000 Ft különbséget (az olcsó webshophoz képest)? Vagy vegyem inkább olcsóbban?



2014. márc. 4. 12:24
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, 327.990-ért kapható az olcsóbb helyen
2014. márc. 4. 12:28
 2/23 anonim ***** válasza:

A bolti garancia kb semmit sem ér.

Amikor én Macet vettem, pont így nézegettem az árakat. Aztán végül iJoe-nál vettem. Kaptam kedvezményt, mert még volt diákom, és iJoe hozzáállása miatt is megérte ott venni. Diákkedvezmény úgy tudom még mindig van, 6% nála.


Az ilyen olcsó helyeknél az sem biztos, hogy Mo-on érvényes a garancia, vagy hogy éppen Magyar billentyűzetes a gép.

Ilyen-olyan áfa trükkökkel tudják így lenyomni a gép árát. Nem Mo-on veszik, vagyis nem itthon szerzik be és így kérdéses a garancia is.

2014. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

A 2. boltot felhívtam. A +1 év garancia bolti, de onanntól hivatalos Apple szervízben javítják vagy cserélik a gépet! Magyar forrásból van a gép, meg is mondták melyik nagykertől. Természetesen magyar a billentyűzet is.


Diákom nincsen, de jónak tűnik ez a bolt.


Viszont azt honnan tudod hogy ki machinál az ÁFÁ-val? Mert szerintem kb. mindegyik bolt, csak azt hiszik az emberek hogy nem.

2014. márc. 4. 13:06
 4/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem éri meg! Nagyon nem. Ha józanul végiggondolod akkor mit kapsz a pénzedért? Kb 140 ft értékű hardvert hozzá egy olyan oprendszert ami jónak jó, de... Nem elterjedt, minden ami kellhet max segédprogramokkal fut, ha fut. Kb hasznavehetetlen. Annyi pénzért egy nagyon komoly lapost vehetsz. Ok nem lesz rajta egy rágott alma, lehet nem villan olyan szépen a jánykáknak az asus logo, de minden tekintetben jobb (azért a pénzért) vagy lenovo, vagy sony...

Túlárazott vacak. Ha 140 lenne újonnan akkor azt mondanám vedd meg. Ennyiért ne, de a te dolgod.

2014. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Na megint jött egy ilyen okoskodó megmondó emberke. Hogy ő 140e-ből kihoz egy ilyen gépet. LOL

Csak azt nem tudom, hogy a többi gyártó amik ultrabook-ot csinálnak miért nem tudnak ilyen gépet kihozni fele ennyiből. Szánalmasok ezek a lúzerek.

Csak kár, hogy eddig senki nem tudott még olyan gépet mutatni fele ennyiért ami ezt tudná, de ilyen szánalmas fröcsögőjárnosok mindig vannak.


_____________

Kérdező: Nem mindenki machinál az áfával. De akik ilyen olcsón szerzik be azoknál csakis úgy lehetséges. Ettől persze még nem biztos, hogy gond van a géppel.

De már azért is olcsóbban adják, hogyha bontott a csomagolása. Szóval lehet ilyen gép is.

Mo-on hivatalosan meg nem lehet olcsóbban megvenni. De vannak nagykerek akik trükköznek és ezért tudják ennyire lenyomni az árat.

Ez addig nem gond amíg az apple vállalja rá a garanciát. De én azért ellenőriztetném az apple-el a szériaszámot meg a csomagolást is. Ha bontatlan, akkor OK.

2014. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

ha tudnál olvasni butagyerek (5ös) akkor értelmeznéd amit írtam. Ami abban van hardver az nem ér többet 140 nél! Dobnak rá egy drága ost, lesz a gép kb 180. Ennyit ér. Nem többet. Az i7 el talán 200 ezret! Ha egy 200 ezer ft notival hasonlítod akkor az legyalázza teljesítménybe mint a szart. Ha pedig egy komolyabbal olyan áron mint az air, akkor rommáveri minden téren. Szal 200 at ér. Erre rájön az alma ami megdobja kb 60 ezerrel. Tart 260 ezernl. A többi meg amit itt ott rátesznek.

Igen ez rajta van minden egyéb notin! De te biztosan kened vágod ezeket. Vegyél almás notit, almástelefont, almás sört,almáspitét (ez utóbbiba verd a f....d!) buta anyuciszemefényekockamaki.

2014. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
75%

Akkor te nyomorék mutassál már olyan gépet ami 200e-ért tudja azt amit egy Air.

9-10 órás üzemidő, 128-as SSD, 12-14"-os kijelző, fém ház, kis súly max 1,5kg, webkamera, világító billentyűzet, vékony kivitel max 2cm,memória kártya olvasó.


És ez legyen benne 200e-ben. valahogy sosem jön össze az ilyen lúzer nyomorékoknak mint te.

2014. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Na figyelj te nagyonhülye! Ha csak a küllem fontos neked vedd azt a szart! Tudod mi a hardver? Tudod mi az a teljesítmény? Lehet nem egy lapos szarba van, de jobb! De te valószínű tudod. :D szánalmas vagy! Nem kicsit, nagyon!
2014. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Tudod mi az, hogy hordozhatóság meg használhatóság, meg kényelmi funkciót te idióta?

Ja, hogy egy fapados sz_r olcsóbb?? Ja bocs, de ha olyan gépet akar valaki amit az Air tud azt nem fogja megkapni olcsóbban. Ja bocs, hogy van aki nem akar megszakadni a géppel fontos neki, hogy egy feltöltéssel egész nap használható legyen és akár sötétben is jól lássa és hasonló kényelmi funkciók. Bocs, hogy nem mindenki a fapados megoldást keresi bar_marc.

2014. márc. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

lehet te olyan idióta nyomi vagy, hogy 2-3 kg alatt megszakadsz. :D de vegyél akkor egy intel hd s szart ami alatt a tetrisz lagol. :D tudod az az i7 ill jobb vga stb stb belefér 200 ba! Papíron annyi az üzemidő. A valósat hozza a többi is. Jah h 130 ezerrel olcsóbban? Sznob paraszt. Gondolom valami tizenéves nyominger vagy, aki nem tesztelt ilyet soha. De benyalsz anyucinak csak h megvegye neked, utánna meg nyígsz, hogy egy gyenge lom. De persze menő, mert almás. :D lol. Ne ugass ha szart se értel hozzá. Gépnek meg nem csak a design fontos. :D nem a falra aggatod mutogatni te hülye.

Nah rólad ennyit.

Kérdező. Ezerszer jobbat kapsz a pénzedért ettől, ha a teljesítmény a lényeg!

2014. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!