Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fekete képernyő oka?

Fekete képernyő oka?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy komolyabb játék közben(BF4,BF3,CoD Black Ops 2) eltérő időköz után fekete képernyőt kapok, ekkor a monitor készenléti állapotba lép mint mikor a gép ki van kapcsolva de a gép megy tovább és csak a reset segít, viszont azt se érzékeli 1ből.

A probléma azóta áll fenn mióta új konfigom lett(a vga és a winchester maradt a régi).


Konfig:

MSI Z87 G43

Intel i5 4670k + arctic i30 hűtő

2x4Gb Kit 1600 Mhz Blu Kingston RAM

Gigabyte Hd7850 2Gb DDR5 OC

FSP Hexa 500W


A vinyó és a RAM-ok lettek ellenőrizve azok tökéletesek.

Eddigi komfigom mellett( Intel E8400 proci + 6 Gb 13330MHZ Ram) nem jelentkezett a probléma azonban eddig a VGA-t nem is sikerült 100%ig kihajtanom, de az új procival BF4 közben 100%on mozog a vga, a proci pedig 40 körül.

Hőfokokkal nem tudom mennyire lehet probléma de a kártya alap járaton 35, kb fél órás terheléssel 58-59 fok(Ismerősöm ugyan ilyen kártyája csak Sapphire hűtéssel 10 fokkal hűvösebb és azzal kb fél óra alatt BF4 közben nem produkálta a problémát). A proci 40-44, 100%os 1 órás teljes terheléssel fel sikerült tornáznom 56 fokra.

3DMarkt rendben végig fut.


Többek véleménye alapján a vidi kártya a hiba de várom az ötleteket.



2014. febr. 1. 18:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A táp jónak tűnik tűnik.De attól, hogy FSP még nem 100%, hogy hibátlan.Úgy értem, hogy vannak rosszul sikerült tápok.Nem szentírás, hogy ami FSP az jó.Lehet, hogy nem jó a táp és az időközben megnövekedett konfigurációt már nem bírja el.A másik amire tippelnék a videókártya vagy a processzor.Amikor nekem rossz volt a videókártyám ugyanilyen fekete képet kaptam, csak akkor le is fagyott a játék.Ez lehet valamilyen grafikus processzor hiba.A CPU pedig azért gyanús, mert ugye az is részt vesz a képalkotásba.


Szóval én azt tanácsolom, hogy egyenként cserélgesd ki a konfiguráció elemeit és úgy próbálgasd.A tápot is le kellene tesztelni.


De megéri először a hiba pontos okát meghatározni és csak utána garanciáztatni.Az a hőfok pedig tényleg sok annál a kártyánál.Olyan 40 fok körül kellene táncolni a mérőnek terhelésnél.Esetleg 5-6 fokkal felette, de 60 foknak semmiképen nem lenne szabad lenni.


Egyenként cseréld az elemeket valami másra és úgy tesztelj.Úgy ki fog jönni a hiba.De én elsősorban a vga-ra gyanakodnék.

2014. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Először kezdem a táppal, mert arra gyanakodtam, utána jön a lap+ proci, mert gépet szeretnék cserélni, a videókártyát meg inkább gariztatni, mert volt már játék közben 60fokos. Viszont volt mikor nem ment semmi komolyabb feladat, és forró volt a videókártya. Viszont 2 éve használom, abból nem mindig csinálta ezt. Ezért kezdem megutálni a pc-t.. Anno is volt az előző konfigommal valami gond, és most ezzel is van..
2014. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Így, mikor böngészek + filmezek, akkor 30-35fokos a videókártya. Játék közben 50-60.
2014. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A konzol se lenne jobb.Nekem a Playstationom volt rossz, pedig nem volt buherálva.Minden játék jogtiszta volt.Azelőtt pedig a TV-m volt rossz.Ha nincs szerencséd bármibe belenyúlhatsz.Ráadásul az elmúlt 10 évben rengeteg minden változott a hardverpiacon.A gyártók sokkal kapzsibbak lettek és mennyiségre mennek nem minőségre.Érdemes utánajárni és garanciáztatni különben csak ott fog állni az egész cucc használhatatlanul.
2014. febr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!