Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fekete képernyő oka?

Fekete képernyő oka?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy komolyabb játék közben(BF4,BF3,CoD Black Ops 2) eltérő időköz után fekete képernyőt kapok, ekkor a monitor készenléti állapotba lép mint mikor a gép ki van kapcsolva de a gép megy tovább és csak a reset segít, viszont azt se érzékeli 1ből.

A probléma azóta áll fenn mióta új konfigom lett(a vga és a winchester maradt a régi).


Konfig:

MSI Z87 G43

Intel i5 4670k + arctic i30 hűtő

2x4Gb Kit 1600 Mhz Blu Kingston RAM

Gigabyte Hd7850 2Gb DDR5 OC

FSP Hexa 500W


A vinyó és a RAM-ok lettek ellenőrizve azok tökéletesek.

Eddigi komfigom mellett( Intel E8400 proci + 6 Gb 13330MHZ Ram) nem jelentkezett a probléma azonban eddig a VGA-t nem is sikerült 100%ig kihajtanom, de az új procival BF4 közben 100%on mozog a vga, a proci pedig 40 körül.

Hőfokokkal nem tudom mennyire lehet probléma de a kártya alap járaton 35, kb fél órás terheléssel 58-59 fok(Ismerősöm ugyan ilyen kártyája csak Sapphire hűtéssel 10 fokkal hűvösebb és azzal kb fél óra alatt BF4 közben nem produkálta a problémát). A proci 40-44, 100%os 1 órás teljes terheléssel fel sikerült tornáznom 56 fokra.

3DMarkt rendben végig fut.


Többek véleménye alapján a vidi kártya a hiba de várom az ötleteket.



2014. febr. 1. 18:17
1 2
 1/14 asddaasdda ***** válasza:
azért kapcsol ki a monitor mert nem kap jelet de ez sok hiba okozhatja igy látatlanba a videókártyára tippelek
2014. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ma Már jelentkezett a probléma torrentezés közben is.
2014. febr. 2. 07:37
 3/14 anonim ***** válasza:
BIOS frissítésnek nézz utána mind az alaplap, mind a videokártya részére. És ne úgy menjen a dolog, ha google nem talál, akkor nincs, hanem mindkét esetben írj a gyártó cégnek, ha szükséges.
2014. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mind a 2 megtörtént. Egyszerűen 1 idő után nem kap jelet a monitor.
2014. febr. 3. 19:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát ha írtál a gyártónak, és nem tudja kijavítani, akkor RMA. Ha nem hajlandók, akkor fogyasztóvédelem.
2014. febr. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy megszűnt a bolt ahonnan én ezt vettem( még garanciás lenne kb másfél évig) és elég zsákbamacska ez a gyártónak visszaküldés is. Akármire rá lehet fogni, hogy az én hibámból hibásodott meg a kártya.
2014. febr. 4. 09:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Igaz, de nem veszítesz vele semmit, mert anélkül meg biztos a nyakadon marad.
2014. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És akkor ilyen esetben mi a teendőm?
2014. febr. 4. 18:38
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a videókártya GPU-ja túl melegszik.

Nincs nagyon túl húzva?

Vpu vecovery lehet ki van kapocsolva.

Ha nincs túl hajtva, cserélj drivert és nézd meg a hűtése rendben van e.

2014. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a gondom van, nekem tápegységet mondtak hibának, mert kínai 500W-s van.. :D Lehet nézek 1 márkásabb 550-est, aztán kiderül.. Lehet nekem is videókártya lesz ha igazatok van.
2014. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!